Червените Никс се изправят срещу финалистите от НБА за 2023 г. в следващите два мача
New York Post | 2024-01-25 | 08:22:39

Никс ​​със сигурност не са играли с храната си, пирувайки през целия сезон с отбори с рекорди за загуби.

Но увеличаващият се състав на Том Тибодо ще се изправи пред няколко тежки изпитания срещу миналогодишните финалисти от НБА в следващите си два мача в Garden.

Двукратният MVP Никола Йокич и Нъгетс – защитаващият титлата си в лигата, които отново са близо до върха в класирането на Западната конференция с 31-14 – ще направят единствената си поява на MSG за сезона в четвъртък вечер.

Страните също ще се изправят една срещу друга в Денвър на 21 март.

Хийт, отборът, който измести Никс във втория кръг на плейофите миналата пролет, преди да загуби от Нъгетс във финалите на НБА, ще бъде в града в събота.

Разделението на Никс между печелившите и губещите отбори е добре документирано и те изглеждат като доста значителни цифри, след като настъпят плейофите.

вижте също

jalen brunson knicks nba all star case

Възвишената игра на Джейлън Брънсън в Никс със сигурност е достойна за мача на звездите – но може да не е достатъчна

Никс ​​в момента имат 20-1 този сезон срещу отбори, които са били под границата от 0,500 до вторник, което означава, че са 7-16 срещу отбори с рекорди за победи.

Те бяха непобедени срещу отбори с рекордни загуби по-рано през седмицата, но Джаз – които победиха Никс в Юта през ноември – се върнаха под марката .500 при 22-23, влизайки в четвъртък гостуващ мач срещу Уизардс.

Оценката 7-16 включва игри срещу Mavericks и Magic, единствените две загуби в серия от 10-2 от дебюта на OG Anunoby на 1 януари след размяна с Raptors.

Центърът на Никс Айзая Хартенщайн (възпален ляв Ахил) отново беше посочен като под въпрос за мача в четвъртък, след като изчака победата в Бруклин във вторник.

Това беше първата му драскотина от два сезона с Никс, прекратявайки поредица от 164 изиграни мача.

Малко използваният голям мъж Джерико Симс започна вместо него и беше активен и в двата края в най-високите за сезона 27 минути — с шест точки, четири борби и четири блокирани удара.

Прешъс Ачиуа също направи втория си пореден силен мач извън пейката – средно 12 точки, 10 борда и 23 минути в победи над Раптърс и Нетс.

„Абсолютно. Просто усещам по-добре моите съотборници, разбирайки начина, по който играят,” каза Ачиува, друг внесен компонент от сделката с Ануноби. „Това ми помага да разбера позицията, в която трябва да бъда, и разбирането на това става много по-лесно.“

Високият 6 фута 7 Ануноби, който е публикувал рейтинг плюс във всяко от 12-те си изяви и най-висок плюс 201 в лигата като цяло след сделката, каза, че ще бъде „готов“, ако бъде помолен да пази 6 -foot-11 Йокич.

„Да, пазил съм Йокич преди“, каза Ануноби след мача във вторник. „Не знам кой ще го пази. Може би ако Исая се върне, не знам, или Джерико или Прешъс, но и аз съм готов.“

Йокич, двукратният MVP на лигата и подгласник миналата година след центъра на 76ers Джоел Ембийд, прави среден почти трипъл-дабъл за сезона с 26,2 точки, 12,0 борби и 9,1 асистенции на мач в 44 изяви.