Четири гола от Руслан Газизов задвижиха Лондон Найтс над Су Грейхаундс
Global News | 2024-03-16 | 04:21:34

Руслан Газизов вкара четири гола в кариерата си, а Истън Коуън изравни франчайз рекорд на Найтс, когато Лондон удвои Су Грейхаундс с 6-3 в Budweiser Gardens на 15 март .

Коуан направи две асистенции, които му донесоха поне една точка в 33-ия му пореден мач. Това изравни клубния рекорд на Дейв Гилмор за най-дълга серия от точки, поставен през 1993-94 г.

Газизов беше само с един гол по-малко от рекорда на Найтс за най-много голове в мач. Денис Марук, Дейв Лоури, Тим Тейлър, Рон Гудол, Кори Пери и Джош Болиу споделят този рекорд с петима.

Газизов накара Найтс да стартират бързо с 31-ия и 32-ия си гол за сезона, който и двамата се включиха в силовите игри през първите осем минути и 23 секунди на мача.

Лондончанинът Броуди Макконъл-Баркър вкара Грейхаундс в резултата с подъл бекхенд в стегнат резултат в 17:30 на първия период.

Газизов осребри още два пъти през втория период, като първо вкара шайба покрай защитник, а след това спечели надпреварата и нанесе удар покрай вратаря на Грейхаундс Чарли Шенкел, за да направи своя трети хеттрик за сезона при 3:04.

По-късно през периода Истън Коуън постави Газизов за четвъртия му гол за вечерта и по този начин изравни рекорда на Дейв Гилмор за най-дълга точкова серия от играч на Лондон от 33 мача и Лондон водеше с 4-2 до 40 минути.

И след това той имаше четири. Четвъртият гол на Руслан Газизов в мача е реализиран от Истън Коуън. Найтс водят с 4-2 и Коуън изравни рекорда на Дейв Гилмор @LondonKnights за най-дълга серия от точки от 33 игри. pic.twitter.com/VlSJQrK5SH

— Майк Стъбс (@stubbs980) 16 март 2024 г.

Коуън не беше свършил с това, тъй като наниза бекхенд пас към Джейкъб Жулиен, който отива към мрежата само 1:11 в третия период, за да изведе Найтс напред с 5-2.

Вижте този пас. Истън Коуан захранва Джейкъб Жулиен, който отива към мрежата и това е 5-2 Лондон. #OHL#Leafspic.twitter.com/LOCsNbwzjE

Лондончанинът Брайс Макконъл-Баркър се присъедини към брат си с гол за домакините, за да затегне нещата до 5-3 с малко по-малко от пет минути до края на редовното време, но Ландън Сим от Найтс получи голям удар, за да измъкне шайбата от зоната на Лондон, където Макс МакКю я хвана в Сол Стейт. Синята линия на Мари и в крайна сметка го даде на Калеб Лоурънс за неговия пети гол в четири мача и последния за вечерта, тъй като мачът завърши 6-3.

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня от Канада и околностите Светът. Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Лондон беше 3-към-3 при силовата игра и 3-към-4 при дузпата.

Майкъл Симпсън направи 33 спасявания в мрежата на Найт, докато Хрътките надиграха Лондон с 36-31.

Бившите Найтс продължават да стимулират UNB Reds

Перфектният сезон в Университета на Ню Брънзуик достигна националните полуфинали. UNB Reds изключиха бившия Knight Cole Tymkin и Brock Badgers с 4-0 на 16 март, за да запазят своята непобедена серия непокътната. UNB отбелязаха 30-0 през редовния сезон и след това си проправиха път през плейофите на Atlantic University.

Коуди Морган, който игра в Лондон през 2021-2022 г., отбеляза веднъж от четирите гола на UNB срещу Badgers. Бившият рицар Джейсън Уилмс направи асистенция. Миналогодишният помощник-капитан в Лондон, Шон МакГърн, заедно с Камарин Бабер, който игра в 21-22 Найтс, също са част от тазгодишния отбор на UNB.

Червените ще се изправят срещу Торонто Метрополитен Юнивърсити Болд в един от полуфиналите в събота. UQTR ще срещне Макгил в другия полуфинал.

Следва

Найтс ще изиграят последния си гостуващ мач на Деня на Свети Патрик срещу Спитфайърс в Уиндзор.

Лондон е 4-0 срещу Спитфайърс този сезон. След като стигнаха до мач 7 от сериите OHL Championship през 2022 г. и след това завършиха на първо място в Западната конференция миналата година, Spitfires са в процес на възстановяване през 2023-24.

Уиндзор ще пропусне поста в OHL -сезон за първи път от 2014-15 г.

Покриването ще започне в 15:30 ч. по 980 CFPL, на www.980cfpl.ca и в приложението Radioplayer Canada.