Четири гола във втори период тласка Колорадо до победа с 5-2 в мач 2 над Уинипег Джетс
Global News | 2024-04-24 | 06:22:35

Малцина предполагаха, че серия от плейофи между два от най-добрите отбори в НХЛ ще доведе до победа.

Колорадо Авеланш се погрижи феновете на Уинипег Джетс да държат метлите си в гардероба, вечеряйки битката си от първия кръг с победа с 5-2 в столицата на Манитоба във вторник вечер.

Джетс губят малко време в бране там, където спряха след триумф със 7-6 мач 1, отбелязвайки при третия си удар за вечерта само 3:15 след началото на мача.

Четвъртата линия на Уинипег постави натиска върху Колорадо в техния собствен край, което води до шанс пред Давид Густафсон. Неговият опит за включване бе отхвърлен от Александър Георгиев, но Густафсон имаше широко отворена мрежа, в която успя да погребе отскоката за първия си гол в плейофите в кариерата си в НХЛ.

Джетс продължиха да оказват натиск, докато първият период продължи, като спечелиха двойка силови игри по пътя, но не можаха да надградят преднината си.

Ударите в един момент от първия бяха 8-2 в полза на Джетс, но Колорадо завъртяха инерцията си през втората половина на първата, надигравайки Джетс с 12-2 в последните пет минути, но Конър Хелбуйк стоеше изправен, за да задържи Джетс напред в таблото след една.

Но това не стана. не оставай така за дълго във втория. Рос Колтън спечели двубой отдясно на Хелбуйк и изпрати шайбата към Майлс Ууд, който пусна бърз изстрел, който мина през краката на Логан Стенли, преди да премине през петте дупки на екраниран, нищо неподозиращ Хелбуйк, за да изравни играта 1 :59 във втория.

Avalanche спечели огромна възможност да поведе, когато Кайл Конър направи двойно по-малък удар за Кейл Макар с висок удар 4:05 в периода, но Уинипег го унищожи, благодаря отчасти до три блокирани изстрела от Дилън Самбърг.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Уинипег се възползва от тази инерция и стигна до целта за напред 32 секунди след завръщането на Конър на леда. Габриел Виларди пренесе шайбата в края на Колорадо и изпрати перфектен пас към Марк Шайфеле на задната врата. Шайфеле го отрази над Георгиев и в мрежата, за да подлуди публиката.

Конър почти направи 3-1 с малко по-малко от седем минути до края на рамката, когато удари един от вътрешната страна на гредата , и инч-два от отбелязване на гол.

Колорадо се възползва от близкото решение, като изравни мача 57 секунди по-късно. Удар от точка на Кале Макар бе изведен в предни позиции от Артури Лехконен, за да изравни резултата.

След това Avalanche се възползваха от грешка на Hellebuyck, за да поведат малко повече от три минути по-късно. Вратарят на Джетс излезе от гънката, за да играе с шайбата зад мрежата си, но стикът му беше вдигнат от Яков Тренин, когато настъпи хаос. Андрю Коляно намери разхлабената шайба и я пусна напред към Зак Парисе, чийто начален удар беше отклонен от плъзгащ се Хелбуйк, но той погреба отскоката, за да даде на Avalanche първата преднина за вечерта с 2:40 оставащи секунди във втората.

Изглеждаше, че ще остане 3-2 до антракта, преди Джетс да се откажат от абсолютен удар. С отбори, които играят 4-на-4, Николай Елерс падна, вероятно поради неизвикано пътуване, в края на Колорадо и се опита да играе с шайбата, докато беше на леда, но загуби дръжката.

Леконен взе шайбата и я плъзна нагоре по стената към Нейтън Маккинън, който забеляза, че Джош Менсън току-що беше изскочил от наказателното поле и нямаше никой около себе си. Маккинън захрани Менсън с перфектен разтеглив пас и играчът на синята линия победи Хелебуйк с пет дупки с 6,9 секунди до края на периода, за да направи 4-2 след 40 минути.

Колорадо свърши добра работа, ограничавайки шансовете на Уинипег да се изкачи завръщане в третия, държайки ги предимно навън и позволявайки пет удара през първите 12:25, преди Брандън Дюхайме да отиде в наказателното поле за намеса, давайки на Джетс толкова добър шанс, колкото биха могли да опитат да намалят преднината .

Вместо това те отправиха само един удар към вратата, докато двете минути изтекоха и минаха без инциденти за Колорадо.

Хелбуйк беше изтеглен за допълнителен нападател с по-малко от две минути до края, но с Оставащи 56,4 секунди, Валери Ничушкин уцели празната врата, за да гарантира, че Avs ще се върнат в Колорадо с разделяне на първите два мача.

Георгиев се върна от нестабилна игра 1, спирайки 28 изстрела, докато Хелбуйк беше обременен със загубата, след като направи 27 спасявания.

Мач 3 от серията най-добри от седемте се играе в петък вечер в Денвър. Отпадането на шайби е насрочено за 21:00 часа. с отразяване преди играта на 680 CJOB, започващо в 6:30.