Chiefs задушават Ravens в мача за шампионата на AFC, за да продължат към Super Bowl 2024
New York Post | 2024-01-28 | 01:22:59

БАЛТИМОР, Мериленд — Kansas City Chiefs и Super Bowl се събират отново.

За четвърти път през последните пет години бъдещите членове на Залата на славата Анди Рийд, Патрик Махоумс и Травис Келс ще се състезават за шампионска титла на 12 февруари в Super Bowl LVIII.

Този път Тейлър Суифт и нейният легион от фенове са на борда, за да се изправят срещу Лъвовете или 49ers в Лас Вегас.

Mahomes и Kelce се свързаха 11 пъти за 106 ярда и ранен тъчдаун в неделя, което даде тон на Chiefs да играят отпред срещу най-добрия водещ отбор в NFL и да победят Ravens със 17-10 в AFC Championship Game отпред от 71 439 на M&T Bank Stadium.

Шефовете ще се стремят да затвърдят династия с четвърта победа в Супербоул от 2019 г. насам, след като пробягаха финалните 2:34 с две първи падания – едно от дузпа и едно от Маркес Валдес-Скантлинг, чийто прием с 32 ярда води в двуминутното предупреждение замрази играта.

Това също повече от компенсира отпадането му срещу Eagles, което дойде да олицетворява вече забравените проблеми, които приемниците на Chiefs имаха този сезон.

вижте също

Zay Flowers

Зай Флауърс от Ravens порязва пръста си, след като удари ръката си след подигравка с дузпа, съкрушителен удар

Най-високо поставените Рейвънс доминираха по пътя си към фаворит с четири точки срещу настроените към династията Чийфс, с девет победи с най-малко 14 точки срещу печеливши отбори и рекорд 6-0 срещу опоненти, които бяха три мача или повече по-горе .500 при начален удар.

Може би най-впечатляващото е, че Ravens изоставаха само с 9,7 процента – общо по-малко от 95 минути – от първите си 17 значими игри.

Но улавянето на Kelce от 19 ярда за тъчдаун постави Chiefs в преднина със 7-0 осем минути след първата четвърт.

Всъщност Чийфс отбелязаха тъчдаун при първите си две притежания, като станаха първият опонент на Рейвънс, който направи това този сезон.

Варваните никога не водеха и ще бъдат преследвани от грешки през четвъртото тримесечие – някои от новобранеца Зай Флауърс и други от вероятния втори път MVP на НФЛ Ламар Джаксън.

Първото подаване на Джаксън през третата четвърт беше първото му този сезон, когато се сблъска с двуцифрен дефицит.

Определящата последователност на играта се случи в продължение на една минута, обхващаща третата и четвъртата четвърт.

Флауърс, който направи улавяне на 30 ярда за тъчдаун през първата четвърт, се промъкна зад защитата за улавяне на 54 ярда – това можеше да е тъчдаун с по-добро хвърляне на Джаксън – но отмени част от щетите с Наказание от 15 ярда за подигравка с корнербека Л'Джариус Снийд.

Снийд се изсмя последен, когато се оказа, че това е едва втората най-голяма грешка, допусната от Флауърс.

При първото разиграване на четвъртата четвърт Флауърс се опита да протегне топката над голлинията в края на улов от 8 ярда и Снийд я изби на линията от 1 ярд, позволявайки на съотборника си Трент Макдъфи да се възстанови в крайната зона за тъчбек.

Следващият офанзивен удар за Гарваните се случи на 98 ярда, на собствената им линия от 1 ярд с оставащи 10:35.

Джаксън бързо придвижи Рейвънс до поле за гол, но хвърли необмислен пас в тройно покритие в крайната зона, който беше пресечен от Деон Буш.

Мачът (без) приключи, дори след като Джъстин Тъкър реализира гол от 29 ярда.

Рейвънс изведоха повече от половин дузина легенди – нито една по-голяма от Ед Рийд и Рей Луис, изпълняващи характерния си въвеждащ танц – за да подпалят публиката на място за първия мач на AFC Championship, проведен в Балтимор от януари 1971 г.

Единственият проблем? Шефовете имат легенди, които все още тренират и играят.

Махоумс завърши 30 от 39 подавания за 241 ярда и тъчдаун, Келсе получи 116 ярда, а координираната от Стив Спагнуоло защита удържа ударна атака номер 1 на NFL на 81 ярда.

Джаксън завърши 20 от 37 подавания за 272 ярда с тъчдаун и прихващане.

Втората четвърт направи разликата за Chiefs – дори и с някои останали точки на масата.

Пачеко се втурна за тъчдаун от 2 ярда, а Харисън Бъткър вкара гол от 52 ярда, за да отвори преднина от 17-7 точно преди полувремето, но Чийфс не отбелязаха, след като Джаксън загуби удар при собствените си 33- дворна линия.

Пачеко беше спрян на четвърто и едно в това, което беше първата от двете груби грешки през втората четвърт за офанзивната линия.

Наказанията за задържане на десния гард Трей Смит извади тъчдаун от уравнението преди удара на Бъткър.

В мач между двете защити с най-много уволнения в НФЛ, Рейвънс не победиха Махоумс през първите три четвърти, докато Чийфс получиха две навременни попадения на Джаксън.

Първият беше стрип-сак, а вторият превърна трета и 9 от 41-я ярд в удар, когато кратко завършване можеше да доведе до гол от полето – една от многото пропуснати възможности за гол за Гарваните .