Чудесната победа на Никс над Хийт, помрачена от тревожната контузия на Джулиъс Рандъл
New York Post | 2024-01-27 | 00:55:18

Има толкова много, които един отбор може да постигне през януари, когато фокусът е върху процеса, а не върху резултатите и започва ранната битка за позиция в плейофите.

Но ако може да бъде направено твърдение за мъртва зима, смятайте, че е направено: Никс с новия облик не просто печелят игри, но побеждават отбори с дълбоки резюмета – и ги побеждават здраво.

В последователни мачове Никс унищожиха действащите шампиони на НБА и надживяха съответно действащите шампиони от Източната конференция.

След като разгромиха Нъгетс в четвъртък, Никс отговориха, като се оттеглиха от Хийт, 125-109, в събота следобед в разтърсващата градина – добра победа, помрачена от тревожната контузия на Джулиъс Рандъл.

Най-добрите чувства около Никс от може би едно десетилетие бяха заменени от страх в 4:27 на четвъртата четвърт, когато Рандъл си проправи път към обръча, а Джайм Джакес-младши от Маями се опита да направи удар.

Рандъл се вряза в Джакес и удари силно пода, оставайки там с явна болка.

Известният корав нападател не изпълни наказателните си удари.

Той се свлече в съблекалнята, докато съотборниците му затваряха нова победа.

Няма незабавна информация за състоянието му.

Никс ​​(29-17) спечелиха шест поредни и 12 в 14 мача, откакто OG Anunoby пристигна, изпреварвайки бездействащите Кавс за четвъртото място в конференцията.

Екипажът на Том Тибодо не можа да надмине поражението от 38 точки на Денвър, но ще се задоволи с обикновен удар на отбора, който ги изхвърли от полуфиналите на Източната конференция преди сезон.

The Heat (24-22) — губещи от шест поредни мача — се опитват да намерят своя път назад.

Може би с Anunoby, допълващ двупосочните сили, които са Jalen Brunson и Randle, заедно със силен поддържащ актьорски състав, Knicks са открили, че са здрави.

Никс ​​изоставаха с цели 10 точки през първата четвърт и не водеха за първи път до началото на втората, но поеха контрола над играта с Брънсън (32 точки), който водеше балансирана атака.

Хийт, водени от Джими Бътлър (28 точки), превърнаха дефицита от 13 точки в равен мач, като победиха резервите на Никс в края на третата четвърт.

Но Рандъл отбеляза 3 в края на периода и Никс запазиха инерцията оттам със силен четвърти.