Connacht се изкачва до местата в плейофите на URC с победа над Scarlets
Breaking News | 2024-03-02 | 00:09:03

Connacht си осигури трета поредна победа в BKT United Rugby Championship, след като опитът за бонус точки на Шон Янсен в 57-та минута им донесе победа с 26-10 над Scarlets в Голуей.

Момчетата на Пийт Уилкинс щяха да искат да са по-отпред, след като имаха преимущество при вятър през първото полувреме, но голове на капитана Каолин Блейд, Еоин де Буйтлиър и Янсен ги оставиха да водят с 19-7.

Въпреки че Ефан Джоунс в схватката на Скарлетс отбеляза първия си старт в URC с опит, те не успяха да надградят този резултат по време на втория период със стоп-старт.

Квалифицираният за Ирландия Конахт номер осем Янсен ефективно разреши проблема преди последната четвърт, тъй като западняците се изкачиха с четири места в таблицата до шесто място.

Първите редове бяха отпред и в центъра в началото на Dexcom Stadium. Сам Уейнрайт направи достатъчно, за да откаже на Де Буйтлиър първоначален опит, преди Джак Аунгие да пробие един опит и да подаде на Блейд да завърши бързо в петата минута.

След превръщането на Джей Джей Ханрахан, Конахт използва осма -минута оборот за атака от собствената им половина, с добри ръце, освобождаващи 22-годишната проститутка De Buitlear, за да направи 12-0.

Скарлетс успешно прекъснаха два опита за мач от домакините, но когато De Buitlear изпълни дузпа, бързият пас на Aungier позволи на Jansen да влезе ниско и да надхвърли линията.

Прихващане на Tomi Lewis накара подопечните на Dwayne Peel да изградят някои фази и внезапен изблик на Vaea Fifita го накара да подаде лятно подписване на Ефан Джоунс отвътре за 15-метров удар. Дан Джоунс реализира.

Конахт имаше най-добрия шанс да отбележи преди почивката, но Андрю Смит просто изгуби топката от хватката си, докато акробатично се хвърли към левия ъгъл, под натиска на Луис.

Подобрената защита от Скарлетс, която видя Уин Джоунс да спечели ключово решение за пробив, а капитанът Сам Лоузи осуети удар на Конахт, беше надлежно възнаградена с дузпа в началото на второто полувреме от Дан Джоунс, който беше халф.

Опитният разпуснат Уин Джоунс спечели дузпи при прекъсване и схватка, но екипът на Уелс пропусна две възможности за линия. След това Янсен ги ужили с втория си опит, който беше присъден, след като потенциален нок-он от Денис Бъкли беше изключен от TMO Стефано Росчини. и Connacht успяха да видят играта при техните условия, въпреки че обещаваща платформа за състава беше загубена поради кражба на Fifita.