Дабъл-дабъл на Вуцевич изведе Булс пред Раптърс
Global News | 2024-01-19 | 05:21:19

ТОРОНТО – Никола Вучевич направи дабъл-дабъл с 24 точки и 13 борби, за да изведе Чикаго Булс пред Торонто Раптърс със 116-110 в четвъртък.

Бивш Звездата на Раптърс ДеМар Дерозан имаше 24 точки и седем борби за Чикаго (20-23), докато Коби Уайт имаше 23 точки и осем борби.

Скоти Барнс поведе Торонто (16-26) с 31 точки, седем борби и шест асистенции.

RJ Barrett от Мисисауга, Онтарио, имаше 17 точки и шест асистенции.

Брус Браун вкара 15 точки и добави седем борби от пейката ден след Индиана Пейсърс размениха него, Джордан Нвора и Кира Люис Джуниър в Торонто в хитова сделка за звездата на Раптърс Паскал Сиакам.

Торонто също получи три избора в първия кръг в сделката и президентът на отбора Масай Уджири каза по-рано В четвъртък те дадоха на Раптърс повече гъвкавост за възстановяване.

Крис Баучер от Монреал потопи 1 от 2 наказателни удара в последната секунда на първата четвърт, докато Торонто намали преднината на Чикаго до 38-27. Раптърс пропуснаха всичките си девет опита за три точки в периода, след като направиха най-добрите 20 за сезона при победата си със 121-97 над Маями Хийт в сряда.

Резервният гард Денис Шрьодер удари 25 фута тройка при 7:38 до края на полувремето, за да издърпа Торонто на една точка. Той завърши серия от 11-0, за да върне Раптърс в играта.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Забивка на Тадеус Йънг с 4:18 до края на второто изравни резултата 50-50. Серия на Булс 6-0 затвори полувремето с преднина от 63-58 на гостите.

Барнс вкара тройка от 26 фута, за да вдигне 19 312 фенове на Scotiabank Arena на крака и да дръпне Торонто се върна в рамките на пет с 33 секунди преди края на третата четвърт. Чикаго водеше с цели 13 точки в третия и имаше предимство от 90-86 към последния период.

Барнс направи две наказателни удара и след това асистира за забивка на Барет при 8:54 до края на мача за да даде преднина от една точка на Торонто и да принуди таймаут на Булс.

Уайт изравни за Чикаго 90 секунди по-късно и двата отбора си размениха голове от игра за няколко минути игра.

Браун имаше последователни подреждания, за да помогне на Торонто да вземе кратка преднина от две точки при 4:15 до края на мача, но Алекс Карузо вкара тройка, за да поеме отново преднината за Чикаго.

Барнс и Уайт размениха удари в скок, за да запазят преднината на Булс от една точка, а след това ДеРозан удари скок с 1:45 на часовника за преднина от 112-109 на Чикаго.

След това Карузо фаулира Барнс, но Раптърс звездата изпълни само един от двата си наказателни удара. В другия край на корта Де Розан беше фаулиран от Имануел Куикли.

Бившата звезда на Торонто отправи и двата удара от благотворителното поле, преди Уайт да потопи флоутър след обръщане на Барнс за преднина от шест точки с 19,7 секунди отляво.

ТОПЛО ДОБРЕ ДОШЛИ — Легендата на Раптърс Винс Картър получи бурни овации по време на ранна почивка в играта. Той беше на мача, правейки коментари с НБА по TNT в мач, излъчван в Съединените щати.

СЛЕДВА – Раптърс пътуват до Манхатън, за да се изправят срещу съперника Ню Йорк Никс, първият мач между два отбора, откакто Барет и Куикли бяха изпратени в Торонто.

Чикаго е домакин на Мемфис Гризлис в събота.

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 18 януари 2024 г.