Дак Прескот от Каубойс хвърля шест точки в катастрофалното първо полувреме срещу Пакърс
Снимка: nypost.com
New York Post | 2024-01-14 | 01:33:49

Каубойс почти останаха без голове в първата си половина от плейофите 2023-24.

И ако не внимават, следващото второ полувреме може да се окаже последното им за сезона.

Пакърс, които влязоха като аутсайдери със 7,5 точки, след като си осигуриха място за уайлдкард в NFC, като спечелиха три поредни и шест от осем победи за края на сезона, подпалиха Каубойс за 27 поредни точки през първото полувреме зад двете си високи мощно нападение и абсурдна защита на място.

Пакърс получиха топката първи и веднага се появиха с 12 игра, която завърши с тъчдаун от Арън Джоунс.

Каубоите имаха възможност да отговорят, но игра от шест игри завърши с удар и Дак Прескот хвърли интерсепция към главния корнербек Джейър Александър при следващото им притежание, което впоследствие създаде втори бърз тъчдаун за Джоунс преди края на първото тримесечие.

Пакърс отбелязаха отново с пас за тъчдаун на Джордан Лав към Донтейвион Уикс с 3:23 до края през втората четвърт, а в последвалото натискане Прескот хвърли втори пас, върнат за тъчдаун от Дарнел Савидж младши.

Каубоите най-накрая успяха да маршируват по терена в последния удар на полувремето, като в крайна сметка стигнаха до линията от 1 ярд на Пакърс и отбелязаха с пас на Прескът към тайт енд Джейк Фъргюсън.

Каубоите изоставаха с 27-7 на полувремето и ще получат първото притежание на топката в третата четвърт, но бяха задържани до гол от игра.

Загубата на Каубойс вероятно ще подхрани спекулациите за смяна на треньора от Майк Маккарти, старши треньор на отбора от 2020 г., който ги изведе до плейофите за трети пореден сезон.

Сред забележителните налични главни треньори са Бил Беличик, който се раздели с Патриотите и бившият старши човек на Титаните Майк Врабел.

Източник: nypost.com