Даниел Колинс от САЩ казва, че ще се пенсионира тази година след загуба на Australian Open
Снимка: nypost.com
New York Post | 2024-01-18 | 10:00:36

МЕЛБЪРН, Австралия — Със свой собствен вид вечно движение, Даниел Колинс премина бързо от загуба на Australian Open към най-високо класираната играчка в света, за да обяви това ще бъде последният й сезон в професионалния тенис тур.

Докато Ига Светек все още правеше телевизионно интервю на корта след мача, 30-годишният американец влезе в малка стая за интервюта.

„Всъщност това ще бъде последният ми сезон в състезания“, каза тя скоро след това. „Не знам точно кога, но това ще бъде последният ми сезон и го очаквам с нетърпение.“

Вицешампионът от Откритото първенство на Австралия за 2022 г. току-що беше загубил пет поредни игри, за да предаде преднината си от 4-1 в третия сет срещу Swiatek, като в крайна сметка загуби с 6-4, 3-6, 6-4 за 3 часа, 14 -минутен мач на Rod Laver Arena.

Преминаването на разговора от настоящето към бъдещето се случи бързо в отговор на въпроса: Равни ли са всички загуби?

„В този момент съм някак в края на кариерата си и те не дразнят толкова много, честно казано“, каза тя. „Стигнах до точката, в която очевидно те имат значение и кариерата ми означава много за мен, но в края на деня или печелиш, или губиш, и това е всичко.“

вижте също

Дженифър Брейди

Бившата финалистка от Откритото първенство на Австралия Дженифър Брейди се сблъска с нова контузия

Колинс победи Светек на полуфиналите тук преди две години, преди да загуби финала от Аш Барти от Австралия. Това остава основен крайъгълен камък.

Оттогава Колинс не е преминавал четвъртия кръг на мейджър. Барти се пенсионира и роди бебе.

Сблъсъкът във втория кръг срещу Swiatek последва победата на Collins в първия кръг над победителката от Australian Open през 2016 г. Анджелик Кербер, трикратна победителка в големи турнири. Swiatek идваше след победа над шампионката от 2020 г. София Кенин. Трудна скоба.

„Да, загубих с 6-4 в третия мач от една от най-добрите играчи в света и тя изигра страхотен тенис“, каза Колинс, оценявайки мача си. „Оставих всичко на корта.“

Swiatek беше изненадан от съобщението на Колинс.

„Изиграхме толкова много напрегнати мачове. Те бяха трудни, така че не знам дали няма да пропусна това!“ - каза тя, усмихвайки се. „Със сигурност тя показа страхотен тенис, наистина голяма страст и решителност. Знам, че още не е приключила, но със сигурност ще я поздравя за цялата й кариера.“

Колинс нямаше конвенционален път към елитната тенис обиколка, играейки университетски тенис в Университета на Вирджиния и печелейки титли на NCAA на сингъл през 2014 г. и 2016 г.

До нейния пробив до полуфиналите на Откритото първенство на Австралия през 2019 г., Колинс никога не е печелила мач на мейджър - серия, която включва отпадания в първия кръг на Откритото първенство на САЩ през 2014 г., '16 и '18 и Откритото първенство на Франция и Уимбълдън през 2018 г.

В Мелбърн Парк през същата година обаче тя победи тогавашната номер 2 в ранглистата Кербер в четвъртия кръг в серия, която извади три поставени играчи. Тя също така достигна четвъртфиналите на Ролан Гарос през 2020 г. и втората седмица на Откритото първенство на САЩ през 2022 г.

Колинс каза с възходите и паденията на турнето и цялото пътуване, „това е наистина труден спорт.“

„Имам други неща, които бих искала да постигна в живота си извън тениса, и бих искала да мога да го направя“, каза тя. „Очевидно имам деца е голям приоритет за мен.“

Източник: nypost.com