Дарвин Нунес грабна последна победа за лидера Ливърпул в Нотингам Форест
Breaking News | 2024-03-02 | 20:09:04

Дарвин Нунес отбеляза завръщането си в игра с победа в добавеното време, за да грабне лидера във Висшата лига Ливърпул победа с 1-0 в Нотингам Форест.

Уругвайският нападател се разписа в деветата минута на добавеното време, за да изведе контузената страна на Юрген Клоп с четири точки преднина на върха в таблицата.

Изглежда, че три мача за седем дни са имали настигнаха мърсисайдци, но победителят от последния издих на Нунес им осигури първа победа в лигата на Сити Граунд от почти 40 години и 14 мача.

НЕВЕРОЯТНО. pic.twitter.com/miRyMoUw1C

— ФК Ливърпул (@LFC) 2 март 2024 г.

Беше жесток късмет за Форест, които вече са спечелили само един от последните си седем мача в лигата.

Дивок Ориги накара феновете на Форест да са на ръба на местата си с първия си удар към вратата в мача в 15-ата минута като неговите ниски 25- ярдов удар срещу бившия му клуб мина покрай лявата греда на Каоимхин Келехер.

Отговорът на Ливърпул беше незабавен, като връщащият се удар под ъгъл на Луис Диас беше отразен в корнер, преди Форест да поведе.

Прецизният пас на Ориги изведе Антъни Еланга чист един в един с Келехер, който спаси брилянтно с крака, за да откаже шведите напред.

След това защитникът на Форест Мурильо осуети Диас пред вратата, докато едно високо темпо на първото полувреме започна да тече и да тече.

Припомненият вратар на Форест Матс Селц задържа Ливърпул на разстояние в началото на втория период, спасявайки от Анди Робъртсън, отново в игра след боледуване, и Алексис Мак Алистър в бърза последователност.

Ливърпул засили натиска, но се бореше да изгради шансове и Клоп изпрати Дарвин Нунез за първото му участие от четири мача заедно с Уатару Ендо.

Тийнейджърът Боби Кларк направи път на Нунес, който направи първия си титуляр във Висшата лига, докато Робъртсън отиде на японския халф Ендо.