Деклан Райс увеличава проблемите на Уест Хем, докато Арсенал бунтува
Breaking News | 2024-02-11 | 19:02:19

Букайо Сака отбеляза два гола, а Деклан Райс намери мрежата срещу стария си клуб, докато Арсенал показа мускули в надпреварата за титлата с огромна победа с 6-0 над Уест Хем .

Кандидатурата на "артилеристите" за титлата удари буферите в този мач миналия сезон, когато те взривиха преднина от два гола, за да направят равенство 2-2.

Нямаше шанс за повторение след Уилям Салиба ги изведе с глава в предни позиции и Уест Хем моментално се срина.

Райс грабна две асистенции при завръщането си в бившето си имение, докато Сака, Габриел Magalhaes и Leandro Trossard също бяха точни, всички преди полувремето.

Сака вкара втория си гол в средата на второто полувреме, а Райс насипа сол в раните с шест от далечна дистанция.

Когато Уест Хем победи Арсенал и Манчестър Юнайтед през декември, се заговори за предизвикателство в Шампионската лига в тези части.

Те загубиха и от двата през последните осем дни, доставяйки девет гола в процеса, и все още са без победа през 2024 г.

Тревожните звънци може и да не звънят за мениджъра Дейвид Мойс все още, но гледката на стотици фенове на Уест Хем, напускащи на полувремето, разказа тъжна история.

Началният гол падна след 32 минути, когато Райс, след като получи много стик от феновете на домакините, изби в корнер.

Салиба надскочи Едсон Алварес на далечната греда и с Бен Уайт, блокиращ вратаря Алфонс Ареола, заби свободен удар с глава в мрежата.

Сака удари втория удар от дузпа, след като изби и бе съборен от Ареола.

След продължителна проверка на ВАР за засада, точният удар беше потвърден и Сака уверено изпрати Ареола по грешната посока.

Четири минути по-късно Райс направи асистенция номер две, завъртя свободен удар, който Габриел, при 150-то си участие в топчиите, отбеляза с глава пред тромавия Кърт Зума.

И в добавеното време на първото полувреме Арсенал удари отново, Мартин Одегаард захранва Тросард, за да успее номер четири.

Това беше 8000-ният гол за Арсенал в лигата и те вече бяха на път да достигнат 9000 до края на мача.

Номер 8001 пристигна в 62-ата минута, когато Сака нахлу в Найеф Агерд и прокара удара му покрай Ареола.

След това дойде големият момент на Райс, бившият капитан на Хамърс се нави от 25 ярда след Тросар и Одегард оставиха топката един на друг, преди да изпълнят задължителното непразнуване пред въодушевените фенове на Арсенал.

Райс получи овации от публиката на домакините, когато напусна терена миг по-късно, вероятно защото тези привърженици бяха малко повече за ръкопляскане в болезнения ден за жителите на източен Лондон и страхотния следобед за Арсенал.