Десет човека Бърнли изостава срещу Челси с голове на Кълън и О`Шей
Breaking News | 2024-03-30 | 19:26:36

Челси беше държан наравно 2-2 от Бърнли на Стамфорд Бридж, тъй като отборът на Винсънт Компани на два пъти изоставаше с 10 човека, за да осуети домакини като ирландски национали Джош Кълън и Дара О'Шей отбелязаха късни голове.

С пет мача в лигата това стана най-дългата серия без загуба на Челси в лигата от почти 18 месеца, но имаше малко добро настроение, насочено към Маурисио Почетино и неговите играчи от фенове при последния съдийски сигнал, след като видяха Дара О'Шей да грабне точка за Бърнли късно.

Коул Палмър бе отбелязал два пъти по-рано, първата от дузпа, след като защитникът Лоренц Асиньон беше изгонен за фаулиране на Михайло Мудрик, след което направи 2-1, след като беше настроен с възхитителен удар на Рахийм Стърлинг, който беше под огъня.

Между това Джош Кълън от воле изравни Бърнли срещу хода на играта в началото на мача второто полувреме, тъй като тяхната оферта за оцеляване във висшата лига получи малко вероятно увеличение.

Първата възможност беше на Бърнли. Дълга топка от половината път премина над главата на Беноа Бадиашиле и бе насочена през вратата и встрани от Джейкъб Бруун Ларсен.

Следващият близо беше Енцо Фернандес. Ударът му от границата на наказателното поле се отклони злобно към горния ъгъл, преди да бъде брилянтно обърнат към напречната греда и назад от Арижанет Мурич.

Това беше ярко отваряне на Челси, Палмър и Конър Галахър с готовност заплаха при свързване, докато Мудрик, току-що отбелязал гола, който прати Украйна на Евро 2024, показа скорост и сложна работа с крака, бушуваща отляво.

И все пак Бърнли не беше откровен. Уилсън Одоберт направи глоба, бързо спасявайки от вратаря Джордже Петрович, намирайки място за стрелба от дистанция, след като влезе в Мало Густо, който му позволи да премине твърде лесно.

Николас Джаксън също можеше да се справи по-добре, когато надпреварваше след остро центриране на Палмър, заобиколи двама защитници и нацели в ъгъла, но Мурич отново спаси.

Аксел Дисаси смяташе, че е дал преднина на Челси в средата на първото полувреме, обръщайки топката в далечна греда от центриране на Мудрик, само за да отсъди ВАР, че беше влязло от ръката на защитника.

Мудрик стреля право към Мурич, след като беше изпреварен от Джаксън, който се завърта отдясно, след като броят на ударите на Челси нарасна до 12 в рамките на първите 35 минути.

Усещането, че Бърнли се придържа към нарасна и малко преди полувремето задачата им стана експоненциално по-трудна.

Първоначално Assignon искаше да постави Mudryk под ръководството контрол, докато двойката се състезаваше да достигне топката в левия канал. Мудрик го пресече и Асиньон го отдръпна на земята с вдигната ръка на височината на врата.

В хаоса, който последва, защитникът получи втори жълт картон, а фулминантният Компани също видя червено , оставяйки Бърнли с човек по-малко и техния мениджър изгонен от аутлинията. Със своята нагла дузпа Палмър добави обида към нараняване, за да даде преднина на Челси.

Това беше напълно заслужено и така изравнителният гол на Бърнли веднага след почивката смая домакинската публика. Кълън изигра едно-две с Джош Браунхил на 25 ярда, получи го обратно и удари инстинктивно воле извън Петрович с едва две минути на второто полувреме.

Гостите щяха да са напред, ако Петрович не спаси брилянтно с една ръка от удар с глава на Одоберт от близка дистанция, а след това в другия край Мурич отново беше спасителят на Бърнли, преодолявайки ниското забиване на Джаксън при първото попадение.

Феновете на домакините обмисляха нов разочароващ резултат, когато Стърлинг влезе вместо Мойсес Кайседо отклони топката красиво в краката на Палмър с дяволски удар и голмайсторът на Челси я блъсна в долния ъгъл, за да възстанови преднината.

Това продължи под три минути. Веднага Бърнли беше нагоре в другия край, печелейки корнер, а от него никой в ​​синьо не последва О'Шей, докато той премина през четирима защитници и прехвърли топката с глава през неумелия захват на Петрович, за да изравни.

Стърлинг трябваше да спечели. когато нахлу в центрирането на Палмър от далечната греда, но необяснимо кимна широко, преди Джей Родригес да насочи гредата в 88-ата минута, когато Бърнли заплаши с невероятното.