Детройт Лайънс се изправят срещу Тампа Бей Бъканейърс, за да стигнат до мача за първенството на NFC
Breaking News | 2024-01-22 | 14:18:48

Детройт Лайънс напреднаха до мача за първенството на НФК за първи път от 1991 г. с победа с 31-23 над Тампа Бей Бъканиърс.

Джаред Гоф хвърли 287 ярда и два тъчдауна, а Джамир Гибс избяга за 74 ярда и резултат, докато Лъвовете, които никога не са играли в Супербоул, организираха мач за NFC Championship срещу San Francisco 49ers следващия уикенд.

Ford Field беше запален преди началото и атмосферата се повиши още една степен, когато първото каране на Bucs завърши с Бейкър Мейфийлд, който хвърли прихващане в ръцете на CJ Gardner-Johnson.

ЛОВЪТ ПРОДЪЛЖАВА pic.twitter.com/UhHmHlu9Y7

— Детройт Лайънс (@Lions) 21 януари 2024 г.

Двата отбора си размениха филдгол, преди Детройт да се премести зад новобранеца в тайт енда Сам ЛаПорта, който имаше три поредни уловки от 13, 2 и 15 ярда, за да ги изведе нагоре преди Гоф хвърли тъчдаун от девет ярда на Джош Рейнолдс.

Тампа Бей отговори в края на полувремето, като Мейфийлд удари Майк Евънс от 29 ярда, за да изведе Бъкс до линията от два ярда, преди да хвърли пас за тъчдаун на Кейд Отън.

Детройт отново бяха на върха с 3:51 минути до края през третата четвърт, когато стигнаха четвърти от ярда аут, с Крейг Рейнолдс, който проби, но Тампа Бей отново намери отговор на края на четвъртината, когато Мейфийлд намери Рачаад Уайт с тъчдаун от 12 ярда. #AllGritpic.twitter.com/hGhOJ3lFXn

— Детройт Лайънс (@Лъвове) 21 януари 2024 г.

The see- видях продължи, когато Гибс нахлу от 31 ярда, за да върне Детройт на върха и най-накрая разбиха модела, когато Тампа Бей бяха принудени да пробият и Гоф удари Амон-Ра Сейнт Браун с перфектен пас за тъчдаун от девет ярда.

Бъкс все още не бяха готови, тъй като Еванс се завъртя в пас от 16 ярда за тъчдаун и те си върнаха топката в последните две минути, само за Мейфийлд да бъде изведен от Дерик Барнс, за да предизвика огромни празненства в Детройт.