Детройт Пистънс победиха Раптърс със 129-127, за да сложат край на рекордната си серия от загуби в НБА от 28 мача
Снимка: cbsnews.com
CBS News | 2023-12-31 | 04:52:19

Детройт Пистънс прекратиха своята рекордна серия от загуби в НБА от 28 мача с победа със 129-127 над Торонто с малко играчи Раптърс в събота вечер, като Кейд Кънингам имаше 30 точки и 12 асистенции.

Пистънс, които не бяха побеждавали от 28 октомври, изравниха рекорда на Филаделфия 76-ърс от 28, разделени през сезоните 2014-15 и 2015-16. Те завършиха с един срамежлив рекорд за четирите големи американски и канадски лиги, поставен от Чикагските кардинали по време на Втората световна война.

Джейлън Дюрен имаше 18 точки и 17 борби за Детройт (3-29), докато Кевин Нокс II вкара 17 точки.

Паскал Сиакам имаше 35 точки, а Денис Шрьодер вкара 28 за Торонто, който играеше второто полувреме на двубой. Raptors размениха OG Anunoby, Precious Achiuwa и Malachi Flynn на New York Knicks по-рано през деня. Те получиха RJ Barrett и Imanuel Quickley, но те не бяха на разположение в събота.

Пистънс поведоха с 90-86, влизайки в четвъртата част и нито един от отборите не успя да направи серия до 3-ия мач -показания на Кънингам и Джейдън Айви направиха 110-99 с 5:50 до края.

Торонто отговори с 8-2 серия, включително шест точки от Скоти Барнс, но скокът на Кънингам направи 114-107 и Пистънс получиха три поредни спирания срещу Сиакам. Друг скок на Кънингам увеличи разликата до девет с 1:34 за игра.

Тройката на Сиакам направи резултата 126-122 17 секунди преди края, но Пистънс спечелиха мача от линията. Гари Трент-младши вкара тройка с втори остатък.

Раптърс изоставаха с осем точки на полувремето, но Сиакам и Трент отбелязаха 24 точки за осем минути, за да изведат Торонто напред със 75-74. Сиакам завърши с 20 от 42-те точки на Торонто през тримесечието и, което е по-важно, изгони Кънингам на пейката с четири фаула.

Раптърс: домакин на Кливланд в понеделник вечер.

Пистънс: В Хюстън в понеделник вечер.

Източник: cbsnews.com