Децата са добре – младежите на Ливърпул изпращат Саутхемптън за Купата на Англия
Breaking News | 2024-02-28 | 00:48:49

Децата на Юрген Клоп отново го накараха да се гордее, тъй като Люис Кумас отбеляза гол при дебюта си, а неговият колега, 18-годишен Джейдън Данс, регистрира първите си два гола като изтощен Отборът на Ливърпул победи Саутхемптън с 3-0 на Анфийлд.

Победата, само три дни след изтощителната 120-минутна победа над Челси във финала на Карабао Къп, организира четвъртфинал за ФА Къп срещу големия съперник Манчестър Юнайтед.

Дали играчите от академията ще бъдат необходими за това, ще зависи от това колко бързо клубът може да възстанови 13-те играчи, които в момента са контузени през следващите две седмици, но независимо от това, че те са свършили работата си.

Кумас, син на бившия полузащитник на Транмиър и Уест Бромич Джейсън, беше един от шестимата играчи на 21 или по-малко в отбора.

И това беше един от неговите колеги колеги от академията Боби Кларк, една година по-възрастен от него и записващ 10-ия си мач, който направи асистенцията точно преди полувремето.

Данс, синът на бившия полузащитник на Кристъл Палас Нийл и който дебютира едва на Уембли , влезе от пейката, за да вкара втори гол в 73-ата минута, което позволи на Анфийлд да въздъхне с облекчение.

Това позволи на Клоп лукса да изпрати Трей Ниони, който на 16 години и 243 дни стана най-младият играч на клуба в състезанието и третият най-млад играч в историята на клуба.

Това беше сигналът за започване на купонджийската атмосфера с пеенето на Kop „ние не сме спечелили трофей – от неделя следобед“ – точно преди Дан да стреля втори път в 88-ата минута, след като вратарят Джо Лъмли парира удара на Конър Брадли.

Саутхемптън обаче остана да съжалява за пропусната възможност срещу съперници с недостатъчна сила, които създадоха достатъчно положения в първото полувреме -час, за да затрудни живота на техните домакини.

Петима от неделния стартов състав на Ливърпул – Каоимхин Келехер, Върджил ван Дайк, Харви Елиът, Коди Гакпо и Брадли – бяха задържани с други трима – Ибрахим Конате, Алексис Мак Алистър и Луис Диас – отпаднаха на пейката.

Въпреки това, не всичко беше рутинно със защитника Джо Гомес, който беше разположен навсякъде задните четирима през този сезон, помолени да играят ролята на държача в халфовата линия заедно с младите Джеймс Макконъл и Кларк.

Но биват помолени да играят късна епизодична роля във финала за купата и да доставят от самото начало в донякъде експериментален отбор са две различни неща и несвързаният характер на първите 40 минути беше разбираем.

Саутхемптън, четвърти в шампионата и с поглед към по-голяма награда от успеха в купата, доколкото направиха осем промени от поражението в събота до Милуол се възползваха, но не достатъчно, за да открият резултата, което до голяма степен се дължеше на тяхното решение във финалната третина.

Запомнящ се момент, когато Трей Ниони прави своя дебют за Червените и става най-младият ни играч в #EmiratesFACup