Дейвид Рая, героят, когато Арсенал най-накрая се справи с Порто с дузпи
Breaking News | 2024-03-12 | 01:33:06

Дейвид Рая спаси две дузпи, когато Арсенал победи Порто с 4-2 в дузпи, за да достигне първия си четвъртфинал в Шампионската лига от 14 години.

Попадението на Леандро Тросард през първото полувреме компенсира изоставането в първия мач, но след това отборът на Микел Артета се затрудни да създаде шансове за победа, тъй като равенството завърши 1-1 общо.

И четирите от изпълнителите на дузпи на Арсенал бяха безгрешни, тъй като Рая удържа точните удари на Уендел и Галено, за да преведе лидерите във Висшата лига през осминафиналите за първи път от 2010 г.

Като играч Артета претърпя четири последователни поражения в този кръг от състезанието, но – след като сложи край на седемгодишното изгнание на Арсенал от Шампионската лига – той сега насочи отбора си към финалната осмица.

Те все още могат да се изправят срещу съперника си Манчестър Сити, след като завърши равенството в петък, но засега ще се радват, че са прогонили болезнените спомени за пораженията на този етап през годините – със седем последователни отпадания в този кръг под ръководството на Арсен Венгер.