Дейвид Ритих стартира като титуляр на вратата за Лос Анджелис в мач 4 срещу Едмънтън
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-04-28 | 00:49:18

Дейвид Ритих ще бъде титулярният вратар за Лос Анджелис Кингс в мач 4 от серията им плейофи от първия кръг на НХЛ срещу Едмънтън Ойлърс в неделя нощ.

Rittich заменя Cam Talbot, който имаше средно 5,31 гола срещу и 0,891 процента спасявания в първите три мача. Талбът допусна 13 гола в две загуби на Кингс, включително загубата с 6-1 в петък вечерта, която изведе Ойлърс с 2-1 в серията.

Временният треньор на Кингс Джим Хилър каза на репортери по време на сутрешния скейт в неделя, че е информирал вратарите на решението му в събота.

„Дейвид ще си тръгне, чувстваме се добре от това. Мислех, че Кам е свършил добра работа, не е това“, каза Хилър. „Дейвид игра наистина добре за нас, игра добре срещу Едмънтън, така че ще му дадем шанс.“

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Ритих игра в 24 мача по време на редовния сезон, като започна 22. Той имаше рекорд 13-6-3 с 2,15 гола средно и 0,921 процента спасени удари.

Той имаше и три шутаута , включително 10 февруари срещу Ойлърс, когато спря 26 удара при победата на Кингс с 4-0.

Последният титуляр на Ритич дойде на 13 април срещу Анахайм, когато направи 28 спасявания при победа с 3-1 .

„Той игра много добре. Важната част е, че той играе добре, след като е седял известно време“, каза Хилър.

Това ще бъде второто начало на Ритич в кариерата след сезона. Той получи повикване в мач 1 от серията от първи кръг на Нешвил Предаторс срещу Колорадо Аваланш през 2022 г., но беше изтеглен, след като допусна пет гола при 13 удара в първите 15 минути на загуба със 7-2.

Източник: globalnews.ca