Диксбъро победи Сарсфийлдс, за да спечели първата титла в All-Ireland club camogie
Breaking News | 2023-12-17 | 23:41:49

Майсторски клас по стрелба от Aoife Prendergast и брилянтен всестранен екипен показ, който включва някои монументални приноси на Джейн Кас, Кейти Бърн, Ейми Клифърд, Аша Макхарди и Лусинда Гахан бяха само част от причините, поради които Диксбъро си осигури първата титла на AIB All-Ireland за старши клуб в Крок Парк. мечта, но нямаше спор за резултата, тъй като шампионите се бореха да се справят с енергията на „Боро“ и с изключение на третата четвърт не успяха да се наложат по начина, по който са свикнали през своето всепобеждаващо управление.

Липсата на вдъхновяващия капитан и халф, Ниам Макграт, със сигурност беше фактор и беше интересно, че Сарсфийлдс представиха единствения си заместник, Кора Кени, в 59-ата минута, докато 'Боро получи значително влияние от пейката си , особено в случая с бившия капитан, спечелил Килкени в All-Ireland, Гахан, която се завръщаше в битката пет месеца след раждането и междувременно счупи ръката си и направи няколко огромни игри.

Прендергаст е най-скорошният успешен капитан на Котките, след като вдигна Купата на О'Дъфи миналата година, и нейната точност беше ключова, резултат от девет точки, изградени от всякакви разстояния и ъгли, повечето от безплатни, но много от тези, които тестват, с две отлични резултати и от играта.

Общо обаче отборът на Донал Карол имаше осем индивидуални голмайстора и те бяха достойни победители в края на пулсиращ мач, който беше с качество, подходящо за предлаганата награда, играна в отлични условия и превъзходно съдийство от Рей Кели.

Диксбъро се наредиха много добре, въпреки че това беше първото им участие на това ниво. Наистина, доста забележително, това беше първият път, откакто Сейнт Лахтейн завърши тройката през 2006 г., че страна от Килкени се класира за решаващия мач.

Предимство от една точка вероятно беше малко оскъдно за това как играха през първото полувреме, въпреки че всъщност изостанаха до гол в 25-та минута от Siobhán McGrath – който неизменно разтърсва мрежата във финалите на All-Ireland за клуб и окръг. Те отговориха добре с точки от Макхарди и Орла Ханрик, за да влязат на почивката, 0-10 до 1-6 в предни позиции.

Прендергаст, капитанът Джени Клифърд, Аоба О'Горман и Рейчъл Даулинг бяха посочили тъй като те установиха преднина от 0-8 до 0-5 след 20 минути, като Сарсфийлдс разчитаха на безплатни играчи от Caoimhe Kelly и McGrath. Макграт наказва фаул срещу себе си, за да направи мача за две точки, преди сестрата Орлейт да се освободи за един от малкото пъти в мача, да пробие през средата по запазена мода, за да създаде шанс за гол, класен завършек, изпълнен с спокойствието на някой, който мръси на игрището.

Човек си представя, че бащата на McGraths, мениджърът на Sarsfields Майкъл Макграт изстреля няколко ракети в интервала и момичетата в зелено със сигурност означаваха работа след рестартирането.

Siobhan последва възхитителна шега с чист завършек за точка и въпреки че Prendergast отговори, след чудесна демонстрация на сила и темп от McHardy, които нарисуваха защитното покритие, Galwegians удариха следващите три резултата, Siobhan McGrath с фантастична точка последвано от още две отлични усилия на Шанън Коркоран и Сара Спелман.

Последната точка дойде в 43-ата минута и това щеше да бъде последният резултат на Сарсфийлдс, докато Клара Донохю не преодоля в четвъртата минута на допълнителното време.

Ключът за Диксбъро беше, че те увиснаха във вихрушката, която заплашваше да ги надвие, и след това постепенно си проправиха път към паритета, преди да утвърдят отново господството си.

Прендергаст спря Рот от свободен удар в 48-ата минута. Това беше началото на поредица от седем поредни точки, които в крайна сметка осигуриха Купата на Бил и Агнес О'Карол.

Сиара О'Шей удари изравняването и след това Прендергаст и Ейми Клифърд нанесоха щетите, като Dicksboro започна да излиза от повече удари в притежание, връщаше Sarsfields обратно и създаваше повече ситуации, които завършваха с играчи в пространство. Те щяха да бъдат още по-напред, ако не пуснаха три топки в ръцете на пазителя на Sars Лора Глин от разстояние, когато имаше много тревна площ, както и налични помощни бегачи.

Техният контрол беше такъв, че нямаше значение в крайна сметка, въпреки че носителките на титлата излязоха на щитовете си и Кърсти Махер трябваше да се гмурне с пълна дължина, за да откаже гол на Мария Куни от 20 метра свободен удар след точката на Донохю. Това обаче беше последното действие на играта и за Dicksboro празненствата можеха да започнат.