Диого Жота е уверен, че Ливърпул може да издържи предизвикателството за трофей без отсъстващи звезди
Breaking News | 2024-01-22 | 14:17:34

Диого Жота е уверен, че лидерите във Висшата лига Ливърпул могат да продължат стремежа си към сребърните титли в отсъствието на множество звездни имена след мача му през второто полувреме в Борнмът.

Червените оставиха настрана без Мохамед Салах, който трябва да се върне в Мърсисайд за лечение на мускулна контузия, получена на Купата на Африканските нации с Египет, за да се придвижат с пет точки на върха благодарение на удар Победа с 4-0.

Мениджърът Юрген Клоп също липсваше на защитниците Анди Робъртсън, Трент Александър-Арнолд, Костас Цимикас и Жоел Матип и полузащитниците Доминик Собослай, Тиаго Алкантара и Ватару Ендо на Vitality Stadium.

Jota, чиито бързи удари по южното крайбрежие бяха притиснати между двойника на Дарвин Нунес, каза пред Sky Sports: „Това е част от работата, знаем, че имаме няколко контузии, заминаващи играчи за националните отбори. Трудно е.

„Преживяхме декември; Януари идва плътно и бързо отсега нататък и всички трябва да сме готови. Мисля, че имаме играчите и качеството, за да продължим да печелим мачове.

„Разбира се, че имаме играчи от световна класа – когато ги имаме, е по-лесно.

„Но когато не Нямаме ги, затова ние сме Ливърпул, защото имаме добри играчи и някак ги заместваме и се опитваме да дадем най-доброто от себе си и да споделим разходите за мачовете помежду си и да продължим.”

Първоначално Ливърпул изпитваше трудности да създаде положения в първия си мач от лигата този сезон без голмайстора Салах, преди 49-ата минута на Нунес да проправи пътя към пълното извличане на печалба от почивен уикенд за втория Манчестър Сити.

Червените продължават към своя полуфинален мач-реванш от Карабао Къп срещу Фулъм в сряда вечерта, като водят с 2-1, преди да завършат месеца с домакинство на Норич във ФА Купа и Челси в лигата.

Докато голмайсторите Нунес и Хота грабнаха заглавията в Дорсет, Алексис Мак Алистър изигра важна роля.

Победителят от Световната купа на Аржентина, който беше изгонен при дебюта си на Анфийлд при победата с 3-1 над Черешките през август – решение, което по-късно беше отменено, беше избран за приноса му от неговия мениджър.