Джак Дрейпър повръща в кофата за боклук след петсетова победа на Australian Open
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-01-16 | 13:20:51

Британският тенисист Джак Дрейпър спечели изтощителен мач от пет сета срещу американеца Маркос Гирон на Откритото първенство на Австралия във вторник, след което веднага се втурна към кофата край корта, за да повърне.

Draper победи Giron с 6-4 3-6 4-6 6-0 6-2 в мач от първия кръг, който продължи три часа и 20 минути. След като изчака на мрежата, за да се ръкува с опонента си, 22-годишният британец изтича до кошче отстрани на корта, за да му прилошее.

Това беше първата победа на Дрейпър в основната схема на Откритото първенство на Австралия и подготви мач от втори кръг срещу друг американец - 14-ия поставен Томи Пол.

Температурите надхвърлиха 30 градуса по Целзий (86 градуса по Фаренхайт) в Мелбърн във вторник, но въпреки жегата Дрейпър отдаде повечето от физическите си борби на „психологическия стрес“ от играта на турнир от Големия шлем.

„Обикновено не се разболявам, никога. Мисля, че е странно", каза Дрейпър пред репортери.

„Очевидно беше физически мач. Това са тежки условия. Не беше толкова дълго за петсетов мач... Все още съм млад играч, така че да свикна с обстановката около тези удари и напрежението е трудно“, добави световният номер 55.

„Мисля, че днес умората ми беше по-скоро психологически стрес, отколкото физическото естество, защото се почувствах по-добре в петия сет, отколкото в първия.“

Физическите проблеми на Дрейпър бяха очевидни по време на мача срещу Гирон, тъй като той взе медицинско прекъсване в края на втория сет и след това напусна корта в началото на третия.

Дрейпър също каза, че е имал болезнени спазми в стомаха си веднага след мача, като каза на репортери: „Можете да го получите по цялото си тяло, но очевидно, когато повърнах, напрягах корема си.

„Видях негова снимка и изглежда, че е просто твърд като камък, сякаш просто не иска да се движи. Много е болезнено. Беше спазми, спазми.

Дрейпър започна силно, когато проби Giron, който също търсеше първата си победа в основната схема на Australian Open, при 2-2, преди да вземе първия сет.

Но американецът отговори с два пробива на сервис в следващите два сета, за да поведе с 2-1, докато съперникът му изглеждаше труден в предизвикателните условия.

В този момент от мача Дрейпър си взе почивка и се върна на корта с нова енергия. Той препускаше през следващия сет, за да го обича и спечели последните четири игри от решаващия сет, подпечатвайки победата, когато удари уинър от форхенд по линията, за да затвори рали от 14 удара.

„Наистина съм горд да премина през този мач и мисля, че е наистина важен за мен“, каза Дрейпър.

„Но все още има някои основни неща, върху които очевидно трябва да работя, независимо дали това е психологическо започване на тези удари или просто начинът, по който се справям с безпокойството и нервите, защото очевидно не искам да играя мач като този, в който имам чувството, че съм много на ръце и колене и се боря да дишам и да се успокоя.“

Добрата новина за Дрейпър е, че той победи следващия си опонент, 14-ия поставен Пол, в последователни сетове на Adelaide International миналата седмица и сега има ден за възстановяване преди мача от втори кръг в четвъртък.

Източник: cnn.com