Джаксън води наранените Гризлис пред Раптърс
Global News | 2024-01-23 | 05:00:07

ТОРОНТО – Джарън Джаксън-младши отбеляза 27 точки, за да поведе изтощените от контузии Мемфис Гризлис над Торонто Раптърс 108-100 в понеделник.

Люк Кенард добави 19 точки за Мемфис (16-27), който имаше трима играчи по-малко на пейката си от Раптърс.

Гризлис загубиха още един играч в началото на четвъртата четвърт, когато стартиращият нападател Санти Алдама падна с контузено дясно коляно.

Скоти Барнс направи дабъл-дабъл с 22 точки и 12 борби, докато Торонто (16-28) загуби третия си пореден мач. Той също имаше осем асистенции в 18-ия дабъл-дабъл за сезона си.

RJ Barrett от Мисисауга, Онтарио, добави 29 точки и девет борби за Раптърс.

Мемфис липсваше седем играчи поради контузия преди мача, включително звездният пойнтгард Джа Морант, който отсъства от 8 януари заради операция на рамото в края на сезона.

Гризълс също бяха без пойнтгардовете Дерик Роуз ( бедро) и Маркъс Смарт (десен безименен пръст). Нападателят Джейк ЛаРавия (високо изкълчване на глезена), мощният нападател Брандън Кларк (Ахил), центърът Стивън Адамс (коляно) и стрелецът Дезмънд Бейн (навяхване на левия глезен) също не бяха на разположение.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Барет направи забивка с една ръка при 5:10 до края на първия, за да привлече Торонто на три точки и да спечели кръг от аплодисменти от 18 577 в Scotiabank Arena. Това беше почти толкова близо, колкото Раптърс щяха да дойдат в четвъртината, като Мемфис натрупа преднина от 30-25.

Обратен скок на Барнс 2:35 във втория ограничи серия от 7-2 в началото четвъртината и изравни резултата 32-32. Мемфис извика таймаут след гол от полето на Барнс и направи серия от 8-0 след това.

Резервният гард Брус Браун завърши полувремето с пробив, подхранван от Барет, за радост на верните на Раптърс но Торонто все още изоставаше с 53-46 на паузата.

Въпреки че Барнс отбеляза 10 точки през третата четвърт и направи шест борби, Раптърс продължиха да изостават. Кенард отбеляза осем от своите точки в периода, когато Мемфис увеличи преднината си до 85-71.

Барет отбеляза кратък гол от игра 41,1 секунди до края на мача, за да привлече Торонто в рамките на осем, най-близо до Раптърс беше от началото на третата четвърт Джаксън вкара девет от точките си в последния период, за да запази преднината на Мемфис.

ПОДОБРЕНИЕ НА POELTL — Все още няма график за завръщането на центъра Якоб Poeltl в състава на Торонто след отпадане за две седмици с контузия на глезена. Старши треньорът на Раптърс Дарко Раякович каза преди мача в понеделник, че Поелтл напредва добре.

„Той започна да работи на корта“, каза Раякович. „Според плана той напредва с натоварванията и това, което му е позволено да прави.