Джалън Брънсън изведе Никс пред Уизардс благодарение на шедьовър от 41 точки
New York Post | 2024-01-19 | 05:44:05

Скамейката на Никс така или иначе беше изчерпана в четвъртък вечерта с отсъствието на Джош Харт, но Том Тибодо остана с четирима от петимата си титуляри – всички с изключение на ОГ Ануноби – за цялото трето тримесечие в края на последователните мачове, като Никс изостават от един от най-лошите отбори в НБА.

Тибодо в крайна сметка даде почивка на титулярите си за кратък период от време в началото на четвъртия, преди Джейлън Брънсън да поеме играта и да спаси Никс, които в крайна сметка измъкнаха твърде близка победа със 113-109 над ниските Уизардс в градината отварят втората половина от техния график от 82 игри.

Брунсън вкара 20 от най-високите си 41 точки в играта през последната четвърт, докато Джулиъс Рандъл завърши с 21 за Никс (25-17).

„Това трябва да е нещо като Виланова“, пошегува се Брънсън, който добави осем асистенции и осем борби, по време на интервюто си на корта след мача, който беше обявен за „Нощта на Виланова“ в MSG.

Ануноби и Донте ДиВинченцо допринесоха с по 19 точки, докато Никс се подобриха до 18-0 този сезон срещу отбори, които започнаха играта в четвъртък със загуба.

(Никс загубиха в Юта по-рано през сезона, но оттогава Джаз се премести над границата от .500 с поредица от шест победи).

С Харт (болка в коляното) отстранен за първи път този сезон, Тибодо вкара Евън Фурние в ротацията от девет човека за едва третото си участие за сезона.

Но 31-годишният Фурние, когото Никс не успяха да търгуват въпреки изтичащия му договор от $18,9 милиона, остана без гол при стрелба 0 за 4 за шест минути игра.

Джордан Пул вкара 24 точки, а Марвин Багли III имаше 20 за Уизардс, които загубиха осем от девет, за да паднат до общо 7-33.

Рандъл записа 10 ранни точки, включително две проби от 3 точки, докато Никс удвоиха гостите с 20-10 през първите осем минути на мача.

Все пак Уизърдс затвориха четвъртта със срив от 12-2, за да изравнят дори при 22-22, като Дени Авдия завърши сесията с най-добри за отбора осем точки.

Без Харт, второто звено на Никс пропусна девет от 10 опита за гол от игра през първото полувреме — включително 0-за-4, представяне на Фурние и 0-за-3 на наскоро слуховете за търговски чип Куентин Граймс.

Вашингтон всъщност се възползва от шест точки преднина с пет минути оставащи преди полувремето, но Брънсън зарови тройка и успя да направи традиционна игра за три точки, за да помогне на Никс да си върнат лидерството.

Брунсън завърши полувремето с 16 точки, а Рандъл имаше 12, но Никс пропуснаха 17 от 21 опита от диапазона за 3 точки през две четвърти и поддържаха преднина от 56-55 до паузата.

Ануноби и Ди Винченцо заковаха треи в първите две минути на третата, за да помогнат на Никс да увеличат възглавницата до пет.

Нова тройка на Ануноби отвори отново преднината до девет в средата на четвъртината, но Никс позволиха на Уизърдс да натрупат 13 от следващите 16 точки, за да грабнат преднина от 69-68.

Късна кофа в боя от Хартенщайн (17 борби) върна Никс с един напред и предизвика 11-3 срив, преодолявайки последните две четвъртини за преднина от 82-75 10 минути преди края.

Брунсън, Рандъл, Хартенщайн и ДиВинченцо изминаха дистанцията трети.

Брунсън потопи 11 последователни точки на Никс по време на една четириминутна част по-късно в четвъртата, докато Никс затвориха осмата си победа в 10 мача с Ануноби в състава след придобиването му от Торонто на 30 декември.