Джаред Гоф си отмъщава за Рамс, докато Лъвовете печелят първи плейофен мач от 32 години
New York Post | 2024-01-15 | 06:44:21

ДЕТРОЙТ — Джаред Гоф хвърли за тъчдаун и завърши игра, запечатваща първи даун срещу отбора, който го изхвърли, и Детройт Лайънс спечелиха плейофен мач за първи път от 32 години, побеждавайки Матю Стафорд и Лос Анджелис Рамс с 24-23 в неделя вечер.

Лъвовете (13-5) прекратиха серия от загуби от девет мача след сезона – най-дългата в историята на НФЛ – която датира от победата над Далас на 5 януари 1992 г.

Те загубиха домакински плейофен мач две години по-късно и оттогава не бяха домакини на такъв.

Детройт ще има два домакински плейофни мача за първи път в историята на франчайза, като ще бъде домакин на Тампа Бей или Филаделфия в дивизионния кръг следващата неделя.

Овните (10-8) имаха шанс да поведат в края на четвъртата четвърт, но защитата на Детройт издържа. Наказание за задържане избута Лос Анджелис извън обхвата на филдгол, а Стафорд – дългогодишният куотърбек на Лъвовете, който спечели Супербоул, след като беше разменен на Рамс – хвърли непълен на четвъртия даун.

При първото разиграване след двуминутното предупреждение, Гоф удари Амон-Ра Сейнт Браун от 11 ярда, позволявайки на Лъвовете да изтекат часовника – много за радост на многострадалните фенове, които станаха свидетели на втория следсезон на франчайза победа след спечелването на титлата в NFL през 1957 г.

Срещу франчайза, който някога е водил до Супербоул, Гоф беше 22 от 27 за 277 ярда и хвърли пас за тъчдаун от 2 ярда към новобранеца в тайт енда Сам ЛаПорта, за да изведе Детройт напред с 21-10 в средата на втората четвърт. Лъвовете придобиха Гоф и двама избраници от първия кръг за Стафорд преди три години.

Стафорд, който игра по-голямата част от мача с превързана и окървавена ръка, след като я удари в каската на защитник, завърши 25 от 36 за 367 ярда с два тъчдауна. Новобранецът Puka Nacua счупи рекорда и направи девет приема за 181 ярда.