Джефри Шлуп отпразнува късния гол чудо, когато Кристъл Палас спечели точка срещу Фулъм
Breaking News | 2024-04-27 | 18:40:38

Джефри Шлуп отбеляза чуден гол в 87-ата минута, когато Кристъл Палас спаси равенството 1-1 във Висшата лига с Фулъм на Крейвън Котидж.

На хората на Марко Силва им трябваше известно време, за да се развихрят, но те поведоха чрез Родриго Муниц, който увеличи резултата си в лигата за сезона до девет.

Преднината на домакините беше открадната късно, след като резервата Шлуп ги изуми с претендент за гол на сезона, което помогна на отбора на Оливър Гласнър да вземе точка в западен Лондон.

Палас продължиха инерцията си от победата си над Нюкасъл в средата на седмицата чрез Майкъл Олизе, който имаше шанс да възнагради своите ранни опити.

Адам Уортън измъкна сложното крило един на един, но той не успя да уцели целта, когато ударът му с десния крак беше прекъснат.

Палас бяха без контузи Еберечи Езе, но Олизе не изглеждаше не на място без атакуващия си партньор, когато почти асистира за пробива.

Олизе използва надеждния си ляв крак, за да нанесе широк свободен удар в главата на Крис Ричардс, но Защитникът на Съединените щати скочи твърде рано и ударът му с глава от близка дистанция беше прехвърлен над напречната греда, докато Фулъм избегна нов ранен страх.

Домакините не бяха на състезанията и оживените реакции на Силва на тъчлинията описаха най-добре техните слабо първо полувреме. Но те най-накрая започнаха да се движат и направиха опасен пас от играта в началото на полувремето.

Жоао Палиня вдигна топката над горната част на защитата на Палас по пътя на надигащия се Муниз , който удържа пазачите си, преди Дийн Хендерсън да спаси удара на нападателя от зоната на шест ярда.

Положителният край на Котиджърс на първото полувреме продължи в началото на второто, когато те грабнаха откриването.

Ударът на Тимъти Кастане заслепи дремещия Тирик Мичъл зад десния канал, преди неговото добре претеглено центриране да бъде кимано от незабелязания Муниз на задната греда, за да направи 1-0 след 52 минути.

Гласнър се обърна към резервната скамейка, заменяйки информирания Жан-Филип Матета с Одсон Едуар, който почти изравни с първото си докосване.

Целният човек направи точно завъртане на границата на зоната но той беше разочарован от избора си на удар, когато ударът му отстрани падна благосклонно към Бернд Лено.

Палас заслужаваха гол и го постигнаха чрез момент на великолепие от Шлуп.

Бившият национал на Гана получи мощен пас от Уортън, преди първото му докосване да доведе до гръмотевичен удар, който се изстреля в горния ляв ъгъл, за да изравни играта.