Джетс спасиха победата на Бъдни вечер, въпреки че намалиха преднината си от 20 точки, след като Уди Джонсън обяви, че брассът е безопасен
Снимка: nypost.com
New York Post | 2023-12-24 | 23:55:20

Собственикът на Джетс Уди Джонсън гласува доверие на треньора Робърт Салех и генералния мениджър Джо Дъглас преди мача срещу Командите в неделя, каза пред The ​​Post и двете ще се върнат през 2024 г.

Джонсън може да е съжалявал за думите си в края на четвъртата четвърт, когато Джетс изглеждаха така, сякаш ще претърпят монументален колапс, но тогава ритнитопалът Грег Зуерлайн отбеляза гол от 54 ярда с оставащи пет секунди, за да даде на Джетс 30-28 победа.

Командирите поведоха с 28-27 4:52 до края на мача, изтривайки преднината на Джетс от 27-7 на полувремето. Но Trevor Siemian успя да събере осем игри и 31 ярда в последните две минути, които завършиха с гол от игра на Zuerlein и донесоха шестата победа на Jets за сезона.

Командърите изглеждаха така, сякаш не им беше мястото на терена с Джетс през първото полувреме, като изоставаха с 20-0 през втората четвърт и след това с 27-7 преди полувремето.

Но нападението на Jets, водено от Siemian, напълно спря през второто полувреме и резервният куотърбек на Commanders Джейкъби Брисет замени Сам Хауъл в средата на третото тримесечие и ги доведе до три тъчдауна, за да зашеметят Jets и малката Бъдни вечер тълпа на стадион MetLife.

Стимулирането на Commanders беше подпомогнато от две критични дузпи в защитата на Jets. Cornerback Sauce Gardner беше повикан за намеса в подаването, за да даде на Commanders първи даун, а след това защитник на линията C.J. Mosley беше повикан за личен фал, след като удари Брисет в главата точно преди да завърши пас от 21 ярда към Jahan Dotson.

Ударът от шест игри и 83 ярда завърши с тъчдаун от 2 ярда на Антонио Гибсън с 4:52 до края, за да изтрие напълно преднината на Джетс и да поведе с 28-27.

Притежанията на Джетс през второто полувреме се състоеха от пет удара и прихващане преди печелившия гол от игра.

Джетс вече са 6-9. Командирите паднаха до 4-11.

Защитата на Джетс започна бързо, като безопасният Тони Адамс пресече Хауъл при второто разиграване от битка. Това беше водещото 16-о прихващане на Хауъл в лигата, но това не беше за него. Стегнат край Логан Томас остави подаването на Хауъл да отскочи от ръцете му и Адамс го извади и го върна обратно към 24 на командирите.

Нападението на Джетс не успя да вкара топката в крайната зона, дори и при страхотна позиция на терена. Те преместиха топката до линията от 7 ярда и след това Цурлайн вкара гол от игра, за да даде преднина на Джетс с 3-0 в началото на мача.

Следващото притежание на Commanders завърши с блокиран удар. Защитният край Джърмейн Джонсън блокира удара на Трес Уей и подаде топката на Джетс при Вашингтон 9. Този път Джетс успяха да осребрят, когато Сиемиън удари Джейсън Браунли с тъчдаун от 8 ярда и поведе с 10-0 с 11: 26 остават през първата четвърт.

Джетс, които имаха един тъчдаун през първата четвърт в този мач, вкараха втория си за деня няколко минути по-късно, когато Брийс Хол прекъсна 36-ярдов TD рън, давайки на Джетс невероятна преднина от 17-0.

Бившият Джет Джеймисън Краудър направи още един обрат във Вашингтон през второто тримесечие, когато не успя да върне удара. Краудър се опитваше да изтръгне още няколко ярда, когато топката изскочи от ръцете му в средата на терена и защитник на Джетс Аштин Дейвис я върна. Това доведе до още един гол от игра на Zuerlein, за да увеличи преднината на Jets до 20-0.

Джетс дадоха малко живот на командирите в средата на втората четвърт, когато Сиемиан не можа да навие висок удар от центъра, Джо Типман, а защитният край на командирите Кейси Тухил се възстанови на 12-ярдовата линия на Джетс. Едно разиграване по-късно, бягащият бек на Commanders Крис Родригес прегази защитата на Jets за тъчдаун, за да намали преднината до 20-7 при 6:38 до края на първото полувреме.

Хол добави втория си тъчдаун за деня точно преди полувремето, когато заби топката в крайната зона над пилона, докато се извиваше извън границите от линията на 2 ярда. Този резултат даде преднина на Джетс от 27-7 преди полувремето.

Нещата станаха малко интересни в средата на третата четвърт. Линейният защитник на Джетс Куинси Уилямс засече Хауъл и това сложи край на деня на защитника. След това Siemian върна топката обратно на Commanders с единственото си прихващане в играта. При оставащи 6:43 минути в третата четвърт защитник на линията на Вашингтон Коди Бартън извади Сиемиан от 4-ярдовата линия на Командърс и го върна на Джетс 44. Наказание за Джетс постави топката на 29.

Брисет влезе в игра вместо неефективния Хауъл за втора поредна седмица. Брисет направи игра с два резултата, 27-14, с тъчдаун пас от 15 ярда към Томас при 3:26 до края в третата четвърт.

Командирите намалиха преднината на Джетс до 27-21 при 9:33 до края на мача, когато Родригес отбеляза от линията на 1 ярд. Голямата игра в стремежа за отбелязване на точки от девет игри беше наказание за намеса в паса на корнербека на Jets D.J. Рийд в енд зоната, който постави топката в 1 за Командите, създавайки краткия резултат на Родригес.

Източник: nypost.com