Джейдън Санчо блести в първата победа на Борусия Дортмунд 1-0 от полуфиналите на Шампионската лига над ПСЖ
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-05-02 | 11:40:51

Джейдън Санчо преоткри част от своята магия, докато помогна на Борусия Дортмунд да победи с 1-0 над Пари Сен Жермен в първия полуфинален сблъсък от Шампионската лига в сряда.

Санчо, който се завърна в Дортмунд под наем през януари след неуспешен трансфер с големи пари в Манчестър Юнайтед, беше неговият неуловим най-добър, тъй като се оказа постоянен трън в очите на парижани.

Niclas Füllkrug вкара единствения гол в мача за Die Schwarzgelben, разбивайки гол с левия крак покрай вратаря на парижани Джанлуиджи Донарума в средата на първото полувреме.

Въпреки че и двете страни имаха шансове да добавят към резултата, нито една от страните не успя да намери необходимото докосване с ПСЖ, който удари вътрешността на рамката два пъти през второто полувреме – включително брилянтно усилие на Килиан Мбапе – и Дортмунд просто пропусна целта на няколко пъти случаи.

Това означава, че Дортмунд има минимално предимство от един гол в реванша на Парк де Пренс следващата седмица.

Но звездата на шоуто беше Санчо, като 24-годишният футболист изглеждаше като играча, който беше преди да премине в Манчестър през 2021 г.

По време на мача в сряда крилото направи 12 дрибъла срещу ПСЖ, най-много от играч на полуфинал в Шампионската лига от суперзвездата на Барселона Лионел Меси през април 2008 г. срещу Манчестър Юнайтед (16), според Opta.

Дортмунд показа своята признателност за представянето на Санчо, публикувайки в X, известен преди като Twitter: „Не мога да преценя колко СТРАХОТЕН беше Джейдън тази вечер.“

След като първоначално се присъедини към Дортмунд като 17-годишен, Санчо разцъфтя в една от най-вълнуващите перспективи в европейския футбол, докато беше в германския клуб.

Той вкара 50 гола и регистрира 64 асистенции за четири сезона с Дортмунд, преди да се премести във Висшата лига и Манчестър Юнайтед.

В новата среда обаче Санчо се бореше за постоянна форма, отбелязвайки 12 гола в 82 изяви, преди раздор с мениджъра Ерик тен Хаг да го изтласка към периферията на отбора на Манчестър Юнайтед.

Завръщането му в Германия имаше за цел да му помогне да намери част от онзи ентусиазъм, с който играеше преди, и изглежда, че е имало желания ефект.

„Санчо изглежда като напълно различен играч. Езикът на тялото му е като играча, който Ман Юнайтед купи“, каза бившият нападател на Шотландия Али Маккойст пред TNT Sports по време на мача.

„Можете да разберете много от езика на тялото и той иска да хване хората и да играе. Той определено изглежда подмладен. Това е увереност, той си върна моджото. Той е в среда, в която е харесван и изглежда като различен футболист.”

Голът на Füllkrug в първия мач се оказа разликата, но голямата разлика от победата създава вълнуваща перспектива за добре подготвен реванш следващата седмица с място във финала през юни срещу Реал Мадрид или Байерн Мюнхен на стадион Уембли на линия.

Източник: cnn.com