Джейк Алън блесна рано, Девилс надделяха над Мейпъл Лийфс
Global News | 2024-03-27 | 04:14:18

ТОРОНТО – Джейк Алън направи 42 спасявания, Нико Хишиер отбеляза гол и две асистенции, а Ню Джърси Девилс победиха Торонто Мейпъл Лийфс с 6-3 във вторник.

Джак Хюз отбеляза два пъти, включително в празната врата, а Тимо Майер добави гол и асистенция, докато Люк Хюз и Макс Уилман осигуриха останалата част от атаката за Ню Джърси (36-33-4).

Джеспър Брат записа три асистенции за Дяволите, които спечелиха четири от пет, докато се борят за място в плейофите. Къртис Лазар добави два от своите.

Остън Матюс, с неговия водещ 59-и гол в НХЛ, Уилям Найландър и Тайлър Бертуци отговориха за Торонто (40-22-9), който получи 19 спирания от Джоузеф Уол.

T.J. Броуди направи две асистенции.

Лийфс са трети в Атлантическата дивизия след по-малко от месец след сезона, докато Дяволите във вторник изостанаха на пет точки от второто място за уайлдкард на Източната конференция.

Торонто беше без контузения нападател Мич Марнър (високо изкълчване на глезена) и вратаря Иля Самсонов (не се разкрива) заедно със защитниците Морган Риели (нараняване на горната част на тялото) и Джоел Едмъндсън (не се разкрива).

Намаляха с 2-1 след доминиращ начален период, в който имаха предимство от 25-10 в ударите, Лийфс отбелязаха с първото си усилие към целта във второто, когато Ниландър се възползва от удара при 3:14, за да го върне към- назад кампании с 40 гола.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Матюс погреба 59-ия си гол на почивка при 4:51, но Дяволите изравниха 46 секунди по-късно, когато Майер отбеляза 24-ия си гол.

След това Уилман вкара едва втория си гол за 2023-24 г., когато скочи при разхлабена шайба с Уол падна и излезе в 13:05 за преднина от 4-3 през два периода.

Алън направи голямо спиране на Макс Доми в средата на третия, докато Торонто натискаше за изравняване. Но нападателят на Лийфс направи необмислен пас по-късно в периода, който доведе до откъсване на Джак Хюз, който се изплъзна покрай Уол за своя 25-и при 3:13 оставащи в редовното време.

След това центърът на Дяволите го замрази празна врата.

Лифс откриха резултата 64 секунди в първата, когато Бертуци взе разтегнат пас от Доми и победи Алън с движение от форхенд за неговия 16-ти.

The Дяволите си върнаха това в 4:25, когато Хюз, който прекара част от детството си в Торонто, когато баща му работеше за Лийфс, се премести в офанзивната зона и отправи изстрел, който премина покрай ръкавицата на Уол за деветия удар на защитника новобранец.

Домакините изпревариха Алън оттук – опитите за удари щяха да бъдат 38-14 през 20-та минута – но не можаха да намерят път към вратаря на Ню Джърси, преди Хишиер да вкара своя 24-и в мач 2-на-1 с 2 :04 оставащи в периода.

МАРНЪР, САМСОНОВ КЪНКИ

Марнър и Самсонов бяха на леда преди сутрешното пързаляне. Старши треньорът Шелдън Кийф каза, че и двамата могат да се присъединят отново към отбора за тренировката в сряда. Марнер пропусна осем мача, докато Самсонов напусна съботната победа с 6-3 над Едмънтън Ойлърс в края на третия период. Кийф добави, че отборът не очаква Едмъндсън да бъде на разположение тази седмица.

GREENER'S PASTURE

Временният старши треньор на Devils Травис Грийн, който замени уволнения Линди Ръф преди три седмици, изигра роли от три сезона в Торонто, включително когато отборът се класира на финала на конференцията през 2022 г. „Всеки играч обича да идва и да играе тук“, каза 53-годишният играч. „Но мисля, че всеки играч се радва да играе и за Лифс. Специално място.“

Торонто: домакин на Вашингтон Кепитълс в четвъртък.

Ню Джърси: гостува на Бъфало Сейбърс в петък.

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 26 март 2024 г.