Джейкъб Труба от Рейнджърс напусна с контузия на горната част на тялото
New York Post | 2023-12-28 | 09:11:20

Джейкъб Труба напусна с това, което Рейнджърс описа като контузия на горната част на тялото след една смяна във втория период от победата на отбора с 5-1 над Кепитълс в сряда вечер в Медисън Скуеър Гардън.

„Той се оценява в момента“, каза старши треньорът Питър Лавиолет след мача. „Ще разберем повече [в четвъртък].“

Тъй като Вашингтон игра със силна игра, пренесена от края на първия период, капитанът на Рейнджърс беше аут за смяна на дузпи в началото.

Той се сблъска с нападателя на Кепитълс Том Уилсън по време на 1:15 от времето, през което беше на леда, и вероятно тогава получи контузията си.

В 33 мача този сезон, Труба има два гола и 11 асистенции с плюс-7 рейтинг.

Мика Зибанеджад се пързаля в своя 800-и мач в НХЛ, както и в своя 519-и с фланелка на Рейнджърс, сряда вечер.

„Това са много игри“, каза той. „Това е с 800 повече, отколкото си мислех, че ще играя, когато бях дете. Нещо, за което можете само да мечтаете, дори само да играете една игра.“

Център номер 1 на Рейнджърс излиза от успешна седмица, когато записа три гола и четири асистенции за седем точки в предишните три мача.

Това спечели на Зибанеджад похвала от НХЛ като „Втората звезда“ на седмицата в лигата. Той е първият Рейнджър, получил такова признание от НХЛ.

Удължавайки точковата си серия до осем мача с две асистенции в сряда вечерта, Зибанеджад регистрира точки в 16 от последните си 17 състезания.

За този период 30-годишният футболист събра 11 гола и 14 асистенции.

Продукцията официално се увеличи за Зибанеджад, който има 13 гола и 22 асистенции в 33 мача.

Неговите 10 многоточкови изпълнения този сезон са добри за второ място в Рейнджърс, изоставайки само от 14 на Артеми Панарин.

Игор Шестеркин заслужи титулярния гол като отбеляза 21-ия си старт за сезона.

Руският пазач на мрежата спря 26 от 27-те изстрела, срещу които се изправи при победата.

11-те победи с един гол на Рейнджърс в мача в сряда вечерта бяха втори по брой в НХЛ. Те също са 7-0-0 при равенство след два периода този сезон.