Джейкъб Труба спря два мача за неправилен удар с лакът, Рейнджърс разтърси състава
New York Post | 2024-01-28 | 02:44:20

ОТАВА, Онтарио – Рейнджърс ще бъде без своя капитан, Джейкъб Труба, за следващите два мача.

Труба беше отстранен след телефонно изслушване с Отдела за безопасност на играчите на НХЛ в събота за удар с лакът, който той хвърли върху нападателя на Golden Knights Павел Дорофеев при загубата на Рейнджърс с 5-2 в Garden петък вечер.

Играта не беше наказана по време на играта.

„Това е голяма част от нашия бекенд“, каза старши треньорът Питър Лавиолет за загубата на Труба, който има три гола и 16 асистенции в 48 мача. „Неговото лидерство, неговата защита, неговата физическа форма. Играе срещу други отбори в горните линии. Това е част, която липсва. Възможност за други да се засилят.

„Със сигурност ще ни липсва тази вечер [срещу Отава], но ще се върне след няколко мача.“

В резултат на това Зак Джоунс се върна в състава за първи път от 20 януари и едва за трети път в последните 21 мача.

Джоунс се нареди до Ерик Густафсон, докато К’Андре Милър се пързаля до Брейдън Шнайдер.

Райън Линдгрен, който беше нокаутиран от мача в петък вечерта в първия период след попадение в дъските от крилото на Вегас Кийгън Колесар, се смяташе за решение на игровото време в петък.

Въпреки че взе леда за загрявка, Линдгрен в крайна сметка не игра и Конър Маки получи обаждането.

Маки замени Линдгрен от лявата страна на Адам Фокс в дебюта си за Рейнджърс, който също се счита за първия му мач в НХЛ от 13 април 2023 г.

Труба беше глобен два пъти, откакто се присъедини към Рейнджърс преди сезон 2019-20.

След като беше глобен с 5000 долара – максималната сума по колективния трудов договор – за нанасяне на порез на тогавашния защитник на „сините“ Винс Дън на 12 януари 2020 г., Труба беше глобен със същата сума за удар на Трент Фредерик от Бруинс 25 ноември 2023 г.

През 2017 г. с Джетс Труба беше спрян за два мача и глобен с $33 333 за незаконен чек на главата на тогавашния нападател на Сенаторите Марк Стоун.

След като отбеляза 28-ата си асистенция за сезона в петък, Фокс надмина Бил Гадсби за деветия най-много точки сред защитниците в историята на Рейнджърс (271).

Паузата на звездите на Рейнджърс започва в неделя.

Докато Игор Шестеркин и Винсънт Трочек участват в уикенда на NHL за всички звезди в Торонто, останалата част от отбора ще има няколко дни почивка, преди да се върне към тренировките.

Те ще започнат последните 33 мача за сезона с последователни домашни състезания срещу Avalanche и Lightening съответно на 5 февруари и 7 февруари.