Джейлън Брънсън изпусна рекордните за кариерата си 50 точки, за да поведе Никс над Сънс в историческа вечер
New York Post | 2023-12-16 | 07:55:19

ФЕНИКС – Джейлън Брънсън получи своите 50 точки за перфектна стрелба.

След повече от десетилетие на загуба от Кевин Дюрант, Никс най-накрая победиха един от най-великите в лигата в петък вечер, яхвайки изпепеляващия Брънсън до неприятна победа със 139-122 във Footprint Center.

Брансън записа най-високите в кариерата си 50 точки при 17-за-23 от полето, включително безупречен 9-за-9 на трейс.

Никс ​​са склонни да печелят, когато Брънсън се свързва от далечно разстояние.

Петък вечер определено затвърди това. Това надхвърли предишната най-резултатна оценка на Брънсън от 48 точки, която той установи миналия сезон.

Победата прекъсна поредица от 13 загуби на Дюрант, който остана студен в четвъртата четвърт с шест от своите 29 точки.

Доминацията на Дюрант над Никс обхваща три различни отбора – OKC, Голдън Стейт и Бруклин.

Последните му три победи с Нетс включваха представяне от 53 точки и два трипъл-дабъла. Той се наслаждаваше на мача срещу съперника от външния квартал.

Но не се превърна в първия му мач със Сънс (13-12).

„Знаем колко много феновете на Никс не ни харесват“, каза Дюрант, докато беше с Нетс. „Особено сега в тази епоха, когато не избрахме Никс, аз и Кайри (Ървинг). … Представете си туитовете, които получавам, откакто реших да дойда в Нетс. Феновете на Никс все още са ядосани.”

Никс ​​(14-10) се подобриха до 5-8 срещу отбори с рекорди за победи, което е уместно, тъй като в петък започнаха 10 поредни мача срещу противници с рекорди за победи.

Джулиус Рандъл и Ар Джей Барет комбинираха ефективните 44 точки.

Никс ​​стреляха 60% като цяло – включително 59% за тройки – най-вече защото ръката на Брънсън за стрелба беше запалена.