Джош Алън, Билс зашеметиха Делфините с рали през четвъртото тримесечие, за да спечелят титлата на AFC East
New York Post | 2024-01-08 | 09:44:19

МАЯМИ ГАРДЪНС, Флорида — Джош Алън тръгна към хилядите фенове на Билс, които се отправиха към Южна Флорида за уикенда, размахвайки своя ръце, докато го обсипваха с възгласи след мача.

Чувствах се като у дома си.

И това е мястото, където нарастващият Бъфало ще бъде следващия уикенд. Билс са шампиони на AFC East за четвърти пореден сезон и номер 2 в плейофите на AFC.

„Каква издръжлива група“, каза Алън, който хвърли зелен пас за тъчдаун на Доусън Нокс в средата на четвъртата четвърт, за да победи Бъфало над Маями Долфинс с 21-14 в неделя вечер.

„Толкова се гордея с нашите момчета“, продължи Алън. „Те биеха опашките си. Последните няколко удара усетих, че намерихме жлеб от офанзивната страна на топката. Топката излизаше от ръцете ми най-добре през цялата година.”

Алън затрудни нещата с три пропуска на територията на Маями, но завърши с 359 ярда и два паса за тъчдаун за Билс, които не успяха да стигнат до плейофите, докато Тенеси победи Джаксънвил по-рано в неделя. Бъфало ще бъде домакин на седмия поставен Питсбърг в кръга за уайлд кард следващата неделя.

Билс бяха 5-5 в средата на ноември и бяха изправени пред големи коефициенти само за да стигнат до плейофите. Те уволниха офанзивния координатор Кен Дорси след провала на седмица 10 срещу Денвър. Оттам нататък те спечелиха шест от седем – включително пет поредни, за да закрият сезона.

Маями, който стигна до плейофите с победата си над Далас през седмица 16, падна до шестия поставен и ще играе срещу шампиона на AFC West Канзас Сити в събота вечер.

„Ще трябва да дойдем утре, ще трябва да гледаме филма, да видим нещата, които можем да коригираме, и след това да продължим напред“, каза куотърбекът Туа Таговайлоа. „Седмицата е кратка. Знаем това и това ще бъде труден мач за нас.”

Билс доминираха във времето за притежание на топката и надиграха Маями с почти 200 ярда, но офанзивни грешки през първото полувреме спряха инерцията им. Бъфало изоставаше с 14-7, преди Deonte Harty да върне удар на 96 ярда за тъчдаун в началото на четвъртата четвърт.

„Припаднах“, каза Харти след това. „Не мога да ви кажа какво се случи. Току-що видях гънка. Улучих го. И следващото нещо, което знаете, бях свободен.“

След това Бъфало форсира три-и-аут, а Алън режисира осем игра, 74-ярдов драйв, завършил с неговото хвърляне на 5-ярда на Нокс при 7:16 оставащи моменти.

„Отдайте цялата слава на Господа“, каза Нокс, чийто покоен брат, Люк, играе футбол във Флоридския международен университет на по-малко от 30 мили от стадион Хард Рок. „Просто съм благодарен, че номерът ми беше извикан, но мисля, че всеки тук, когато номерът му беше позвънен, се активизира тази вечер.“

Маями имаше последен шанс, но Тейлър Рап пресече Таговайлоа при пас, предназначен за Чейс Клейпул при 1:13 оставащо време.

Алън завърши 30 от 38 и беше засечен на последователни удари, за да отвори играта. Той пропиля нов шанс за гол, когато завърши пас към Тай Джонсън далеч от голлинията в края на първото полувреме, позволявайки на времето да изтече.

Друг обещаващ удар на Бъфало през третото тримесечие завърши, когато Алън беше уволнен от Крисчън Уилкинс.

Таговайлоа завърши 17 от 27 за 173 ярда с две прихващания. Той направи тъчдаун от 3 ярда към Тайрийк Хил през втората четвърт и завърши с най-добри пасове в НФЛ от 4624 ярда. Променливият резултат от 25 ярда на новобранеца Де’Вон Ачане през втората четвърт изведе Маями напред със 7-0.

Хил завърши със седем уловени удара за 82 ярда, което доведе до 1799 ярда, водещ в лигата. Той отпразнува 13-ия си тъчдаун за сезона със задно салто в крайната зона четири дни след пожарникарите потушиха пожар в дома му в Южна Флорида.

И двата отбора бяха небрежни в началото.

Сигурността на Бъфало, Крисчън Бенфорд, подкопа подаването на Таговайлоа, предназначено за Хил, за да сложи край на началния удар на Маями. След това корнербекът на Делфините Ели Епъл пресече Алън в енд зоната при първото притежание на Бъфало, за да спре удар от 12 игри и 79 ярда.

Алън беше влязъл в играта като един от най-податливите на загуба куотърбекове в лигата с 14 прихващания и той имаше още един при второто натискане на Бъфало при четвърто движение надолу през тялото му. Безопасност на Делфините ДеШон Елиът дойде с него.

Но нарушението на Маями пропадна, след като Бъфало форсира четири удара и един обрат. Делфините затвориха сезона с две поредни загуби и сега ще се изправят срещу отбор на Чийфс, който ги победи с 21-14 в Германия през седмица 9.

„Това е отборна игра“, каза корнербекът на Делфините Джейлън Рамзи. „Ако отсрещната страна се бори, ние трябва да направим още повече, за да им помогнем да заемат позиция да играят. Трябва да намерим начин да играем допълваща топка.“