Джошуа вкарва два гола при победата на Ванкувър Кенъкс с 3-2 над Дъкс
Global News | 2024-04-01 | 04:56:06

Дакота Джошуа вкара два гола и неговите Ванкувър Канъкс удържаха победата с 3-2 над Анахайм Дъкс в неделя.

Brock Boeser добави гол от пауърплей в първия период за Canucks (46-20-8) и J.T. Милър допринесе с две асистенции.

Патиците (24-47-4) получиха резултати от третия период от Олен Зелуегър и Мейсън Мактавиш.

Вратарят на Ванкувър Артурс Силовс направи 20 спасявания в първото му действие в НХЛ от 6 март.

Лукас Достал спря 27 от 30 за Дъкс, които идваха след загуба с 6-1 от Ойлърс в Едмънтън и загубиха петия си пореден мач.

Канукс остават начело в класирането на Тихоокеанската дивизия, четири точки пред Едмънтън Ойлърс.

След като се отказаха от два гола в третия период, Канукс задушиха Дъкс през втората половина на финала рамка.

Гарланд направи печелившия удар с две минути и 13 секунди до края на часовника, изпращайки сляп пас отзад към Джошуа от крайните дъски. Голямото крило стреля покрай Достал за втория си гол за следобеда, за да изведе Ванкувър с 3-2.

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня от Канада и целия свят.

Анахайм получи отлична възможност да отбележи победния гол, когато Ноа Юулсен беше повикан за препъване 14:09 в третия период, решение, което предизвика силни освирквания и скандирания „реф, гаден си!“ от тълпата.

Канукс убиха от дузпата, без Дъкс да регистрират нито един удар към вратата.

Ванкувър беше 2-за-4 в силовата игра в неделя, докато Анахайм отбеляза 0 -за-4 с предимство на човека.

Зелуегър победи Силовс с 3:37 във финалния фрейм, изпращайки удар над ръкавицата на пазача от долната част на кръга за лице за първия си гол в НХЛ.

Седемдесет и една секунди по-късно Густав Линдстрьом се опита да нанесе удар около мрежата на Ванкувър и непокрит Мактавиш беше там, за да вдигне шайбата. Центърът на Дъкс хвърли удар зад гърба на Силовс, за да направи резултата 2-2.

Силовс прекара голяма част от сезона с Абътсфорд Кенъкс от Американската хокейна лига. 23-годишният латвийски пазач на мрежата видя екшън в пет мача на НХЛ през миналия сезон, записвайки рекорд 3-2-0 с процент спасявания от 0,908 и средно 2,75 гола срещу.

Акценти достоен мощен гол от Джошуа донесе 2-0 на Кенъкс в 9:34 на секундата.

С Якоб Силфверберг в наказателното поле за спъване, Пиус Сутер изпрати силен пас към Джошуа ниско. Голямото крило дръпна шайбата обратно до върха на гънката с бекхенда си и получи удар между краката си, изпращайки я нагоре и над страната на стика на Достал.

Голът на Джошуа — неговият 14-и от сезон — се завърна във втория си мач, след като пропусна почти седем седмици поради контузия на ръката.

Кенъкс влязоха в мача в неделя с тяхната пауър игра, класирана на 14-то място в лигата, капитализирайки 21,8 процента от своите предимства в играчите . Напоследък обаче Ванкувър се затруднява, отбелязвайки 3-към-22 в първите осем мача от девет домакински мача.

Патиците влязоха със средно най-много наказателни минути на мач в лигата (14:03) и с второто най-лошо убийство от дузпа, след като удържа опонентите си със 73,2 процента от техните наказания през сезона.

Ванкувър откри резултата 11:26 в мача с резултат от пауърплей, след като Бен Майерс вкара шайба през стъклото и получи наказание за забавяне на играта.

Достал спря страхотен удар на Хюз, но отскочилата топка изскочи до Бьозър, който нанесе удар отзад, за да изведе Canucks 1 напред -0.

Бьозер води отбора с 38 гола през сезона.