Джулиан Еделман си спомня победната обиколка на Super Bowl със „социално неудобния“ Бил Беличик
Снимка: nypost.com
New York Post | 2024-01-31 | 18:13:20

Бившият уайдж приемник на Пейтриотс Джулиан Еделман не би променил нищо относно бившия си старши треньор Бил Беличик, дори ако той е „социално неудобен“.

В последната част от неговия подкаст „Игри с имена“, Еделман – който спечели три Супербоула с Беличик през 12-годишната си кариера в НФЛ – си спомня как е взел частен самолет с Беличик до Ню Йорк за съвместна изява в „The Tonight Show with Jimmy Fallon” след историческата победа на Патриотите в продължение с 34-28 срещу Atlanta Falcons в Super Bowl LI през февруари 2017 г.

„Той беше забавен“, каза Еделман. „Искам да кажа, че познаваш Бил, това е единственият път, когато можеш да разчиташ на това, че Бил се усмихва и си прекарва добре. Сигурен съм, че пет дни по-късно той е в драфта за [NFL].

„Той е забавен човек. Имахме страхотни разговори. Взехме заедно самолет до Ню Йорк веднага след Супербоул.

Водещият на Fox Sports Чариса Томпсън, която беше гост в подкаста на Еделман, попита дали е имало някаква „странна неудобство в разговорите“ с Беличик по време на пътуването.

„Определено винаги има неудобство с Бил“, каза Еделман. „Той е социално неудобен, но на хладно – като „Ааа, това е моят социално неудобен приятел.“

„Вероятно бих могъл да кажа, че сега… трябва да накарам Бил да седне на този божествен диван [като гост в неговия подкаст].“

Еделман продължи да обяснява, че ще се разстрои, ако Беличик направи едно конкретно шоу преди неговото.

„Кълна се, че ако направи [„The Pat] McAfee [Show“] преди да направи моето шоу, това ще ме нарани“, каза той, преди да се пошегува: „Не приех всички тези приятелски споразумения за просто нищо."

Беличик е известен със строгото си поведение и солидно покер лице.

В един момент по време на тяхното участие в „The Tonight Show“, Беличик се държеше за ръка с Еделман, след като той се пошегува, че треньорът е „голям медитатор“.

Еделман каза иронично: „Това е първият път, когато ме докосва между другото.“

Победата на Патриотите над Соколите в Super Bowl LI беше най-голямото завръщане в историята на Super Bowl.

Ню Ингланд изоставаше с 25 точки през третата четвърт и изглеждаше, че всяка надежда е загубена, но вече пенсионираният куотърбек Том Брейди играеше леко.

Великолепно улавяне на Еделман постави началото на 91-ярдовото изравняване на Нова Англия с две минути до края на четвъртата четвърт — и те подпечатаха победата в допълнителни минути.

Беличик и Патриотите се разделиха четири дни след загубата на Нова Англия от Седмица 18 от Джетс на 7 януари – слагайки край на историческа 24-годишна серия.

Патриотите завършиха този сезон на дъното на AFC East с резултат 4-13, най-лошият за франчайза от 1992 г.

Услугите на Беличик са достъпни след два кръга интервюта със Соколите, които обявиха Рахийм Морис за свой старши треньор миналия четвъртък.

Източник: nypost.com