Джулиъс Рандъл, Джейлън Брънсън доминират над ужасните Уизърдс за четвъртата поредна победа на Никс
New York Post | 2024-01-07 | 04:44:19

ВАШИНГТОН — Никс насочиха вниманието си към Уизърдс доста бързо, след като изпържиха Сиксърс. Почти веднага, каза Донте Ди Винченцо.

В събота имаше предпоставки за трап игра във втория мач от двубой, така че съобщението в съблекалнята във Филаделфия - само минути след удара на отбора на Джоел Ембийд - съдържаше предупреждения да не пренебрегвате противника по I-95 .

„Гледате толкова много игри, в които побеждавате един отбор и играете с отбор, в който се очаква да спечелите, а след това влизате и се чудите**“, каза Ди Винченцо пред The ​​Post . „Мисля, че за да можем да направим тази следваща стъпка на Изток, трябва да сте заключени. Не е

има значение с кого играете.“

Никс, както Ди Винченцо прогнозира, не се поддадоха на играта с капан в Capital One Arena.

Те рядко омаловажават опонента си под ръководството на Том Тибодо, който е известен с това, че се подготвя за всеки мач, сякаш животът на членове на семейството е заложен на карта.

Вместо това те унищожиха долните магьосници, 121-105.

Те се нахвърлиха върху превъзходния опонент от началото, като взеха преднина от осем точки само за две минути и я увеличиха до 20 на полувремето. Най-важното беше ударът на Майлс Макбрайд срещу множество защитници на Уизардс, за да завърши първата четвърт.

Вашингтон (6-29) за кратко се възстанови, за да намали дефицита до 5 през третата четвърт, но завършиха бизнеса си с двуцифрен аванс за последните 15 минути.

Мачът в окръг Колумбия завърши подобно на предходната вечер във Фили – с фенове на Никс, проникнали на арената на противника, скандирайки „Хайде Никс“. Джулиус Рандъл и Джейлън Брънсън комбинираха 72 точки, като всеки получи поне по 30 за втори път този сезон. Първият път беше само преди пет дни срещу Timberwolves.

Рандъл записа 39 точки за 38 минути при 13 за 23 стрелби. Брънсън вкара 10 за 18 с осем асистенции и 33 точки.

OG Anunoby, Josh Hart и Isaiah Hartenstein (19 борби) отново бяха нематериалните звезди.

Победата тласна Никс (21-15) до шест мача за сезона над .500 и 14-1 срещу отбори, които в момента са под .500. Въпреки че вероятно все още е твърде рано да се правят големи оценки на класирането, те се изкачиха до четвърто място на изток, като Пейсърс загубиха събота от Селтикс.

Това също така означаваше, че Никс остават непобедени, откакто се раздаваха за Ануноби, чието присъствие засили защитата и позволи на Рандъл и Брънсън повече пространство да действат в нападение.

„В момента имаме енергия“, каза Ди Винченцо, който отбеляза 10 точки за 26 минути в събота. „И това е заразно. Момчетата празнуват един друг, момчетата движат топката.”

Сред положителните развития след сделката е увеличаването на изрязването извън топката. Това е силна страна на DiVincenzo и Anunoby, по-специално, създавайки повече движение на топката и дори включвайки Isaiah Hartenstein в атаката като фасилитатор от лакътя.

Стилистично има смисъл, тъй като играта на RJ Barrett се основава повече на създаване с топка, отколкото на движение без нея. Същото и с Имануел Куикли.

Неслучайно Никс отбелязваха средно повече асистенции и точки с новия стартов състав и записаха 27 в събота, три над средното за сезона.

Те са се ангажирали да намалят и победят лошите отбори.

„И това е работата. Това е заразно. Някой го направи, вие го виждате и казвате: „Добре, ако отрежа, мога да получа и забивка“, каза Ди Винченцо. „Или ти режеш, но аз получавам топката и отваряш 3 за някой друг. Така че е заразно. Баскетболът носи енергия. Когато правиш нещо за някой друг, то ти се връща.”