Джулиъс Рандъл, Никс победиха водещите на Запад Тимбъруулвс в силния дебют на OG Anunoby
Снимка: nypost.com
New York Post | 2024-01-01 | 01:11:18

OG Anunoby напълно очаква да се впише добре в Никс и в системата на Том Тибодо, а двустранното изпъкване показа точно защо в активен отборен дебют след съботната сделка от Раптърс.

Ануноби записа 17 точки и завърши най-високото в мача плюс-19 за 35 минути, преди да отпадне в края на четвъртата четвърт, когато обновеният Никс достигна през 2024 г., като изгради преднина от 22 точки, преди да продължи да печели победа със 112-106 над водещите на Запад Тимбъруулвс в Гардън в неделя, за да спрат занасянето им от три загубени мача.

Джулиус Рандъл поведе Никс (18-15) с 39 точки, а Джейлън Брънсън имаше 16 с рекордни в кариерата си 14 асистенции, докато Антъни Едуардс вкара 35 точки, а Карл-Антъни Таунс имаше 29 за Минесота (24-8).

26-годишният Ануноби също показа на верните на MSG защо се смята за един от най-добрите играчи на „3 и D“ в лигата, след като беше лидер в НБА по откраднати топки миналия сезон и се свързваше с 37,5 процента от кариерата си 3 - опити за точки.

Преди мача високото 6 фута и 7 крило, което спечели титла в НБА с Раптърс през 2019 г., каза, че вярва, че стилът на игра на Тибодо подхожда на играта му.

„Мисля, че съм твърд играч. Неговите играчи са здрави, играят силно, играят за победа. Мисля, че правя всички тези неща“, каза Ануноби. „Мисля, че това е трудна група, издръжлива група и всички ние просто искаме да спечелим. Така че мисля, че ще се впиша точно в това.

„Само да започна да играя, да го раздвижа със съотборниците си и да играя в MSG пред феновете, [аз] съм наистина развълнуван.”

Два дни след като беше придобит от Raptors в сделка, която изпрати RJ Barrett и Imanuel Quickley на север от границата, Anunoby получи интензивен курс по системата на Thibodeau и взе участие в сутрешна проверка преди мача.

Ротацията от девет играчи на Тибодо се похвали с трима нови играчи — Ануноби на мястото на Барет, колегата от търговията Прешъс Ачиуа (нула точки за осем минути) като резервен център на мястото на Тадж Гибсън и резервния пойнтгард Майлс Макбрайд, който подписа тригодишно удължаване на стойност $13 милиона в събота, за Quickley.

„Мисля, че това е предизвикателството. Това наистина е лига на промяна и има постоянство, независимо дали играч се контузи или играч бъде разменен, независимо дали е свободна агенция, проект, година след година се сблъсквате с различни предизвикателства“, каза Тибодо. „И така, колко бързо можем да се адаптираме? Това е предизвикателството, което разглеждаме в момента.“

Ануноби, носещ номер 8, получи хубави овации по време на представянето преди мача и публиката полудя още повече, когато той зарови първия си удар като Ник, опит за 3 точки едва две минути след края на мача.

Рандъл изнесе по-голямата част от головото натоварване през първата четвърт, вкарвайки 15 от 23-те точки на Никс. включително 2-за-2 отвъд дъгата.

Все пак, Едуардс също вкара 15, а Таунс имаше девет в четвъртината, докато Timberwolves изградиха предимство от 32-23 чрез едно.

Брунсън отбеляза първите си точки в мача с ударна кофа и едно, преди да събори и трей, за да завърши бърз удар с 12-0, който изведе Никс напред с 35-34, по-малко от три минути второто.

Брансън завърши с 13 до полувремето, след като бе паснат в първата четвърт, и добави шест асистенции преди паузата, за да помогне на Никс да завършат полувремето с преднина от 61-49.

Ануноби вдъхнови допълнително тълпата с още две кофи във второто, като и двете забиха след подаване на Donte DiVincenzo (15 точки).

Ануноби изпревари полето в прехода и с една ръка завъртя още един удар в началото на третата и Брънсън го откри, че се насочва към коша за четвърто забивка, докато Никс се изкачиха с цели 22.

Никс ​​все още водеха с 94-78, за да започнат последния период, но Тимбъруулвс започнаха четвъртия с 10-0, за да затворят в рамките на шест с оставащи 8:59.

Ануноби потопи третата си тройка, за да осигури временно дишане, но трей на Таунс намали резултата до 99-95 с 6:40 до игра.

Рандъл потопи две близки кофи, включително 14-ата асистенция на Брънсън, за да върне Никс с девет.

Двама скокове на Рандъл в последните две минути им помогнаха да запазят разлика от осем точки и той преобразува игра от три точки по основната линия, за да я запечата в последните секунди.

Източник: nypost.com