Домакинското предимство на леда се запазва между Лондон Найтс и Сагино, тъй като Духът печели мач 3
Global News | 2024-04-30 | 04:35:34

Сагинау Спирит вкара три пъти през втория период и победи Лондон Найтс с 6-2 в Dow Event Center, за да продължи доминацията на домашен лед между отборите тази година.

В седем мача между клубовете в редовния сезон и плейофите взети заедно, отборът домакин е с перфектни 7-0 и превъзхожда госта с 38-17.

Загубата беше първата за Лондон след сезона през 2024 г. и спря победната им серия на 10, което се утвърждава като нов рекорд на франчайза за най-много победи в началото на всяка плейофна година.

Найтс водят най-добрата от седем серии две игри към една.

Лондон и Спирит ще се насладят на почивен ден преди серията да бъде подновена в Dow Event Center на 1 май.

Сагино вкара първия гол в мача само в 2:55 часа след началото на мача, когато Хънтър Хейт от Стратрой се насочи към подаване отляво на мрежата на Лондон при силово разиграване за петия си гол в плейофите и аванс от 1-0 на Spirit.

Рицарите отговориха точно пет минути по-късно в края на собственото си предимство, когато Руслан Газизов вкара третия си гол в два мача покрай Нолан Лалонд, който започна седмия си пореден мач в отсъствието на вратаря на Сагино Андрю Оке, който остана извън терена с контузия в горната част на тялото.

Ландън Сим използва бейзболните си умения, за да изведе Лондон напред при 15:16 на първия период, когато Сим отрази удар на Исая Джордж в мрежата на Spirit за 2 -1 Найтс водят във втория мач.

След удар на Оуен Бек, който победи вратаря на Лондон Майкъл Симпсън при 4:59, Сагино намери вратата на мрежата на Лондон още два пъти при отразени шайби. Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Първо подаване на Зейн Парех към мрежата от синята линия излезе от скейта на Майкъл Миса и влезе, а след това Хейт отрази удар на Брейдън Хаш за втория си удар в мача с 1:27 оставащо време в средата на периода и Духът поведе с два гола преднина през последните 20 минути.

Бек и Миса имаха поредици от по девет мача без гол.

Калем Мангоне застана зад защитата на Найтс в трети период и вкара при пробив, за да направи 5-2, а след това Алекс Кристопулос хвърли трета борба покрай Оуен Уилмор, който влезе в мрежата на Лондон след петия гол на Сагино.

Парех направи две асистенции при завръщането си в съставът на Spirit. Хейт завърши мача с два гола и асистенция. Роди Дионисио направи три асистенции през нощта.

Лондон игра без Джаксън Едуард (лични причини), Алек Леонард (долната част на тялото) и Калеб Лоурънс (спиране).

Сагино беше без вратар Андрю Оке (горна част на тялото) и Джеймс Гуо (окачване).

Духът изпревари Найтс с 38-20.

Лондон беше о-за-3 в силовата игра.

Saginaw беше 1-за-4.

Kasper Halttunen бе обявен за Играч на седмицата в OHL

Играчите на Найтс вече грабнаха поредни отличия като Играч на OHL на седмицата. Трите гола на Каспер Халтунен, за да започне първенството на Западната конференция, му дадоха признание седмица след като нападателят на Лондон Джейкъб Джулиан получи наградата. Халтунен е в първата си година в Хокейната лига на Онтарио и вече има девет гола в плейофите.

Халтунен представляваше Финландия на тазгодишното Световно първенство по хокей за юноши и беше избран от Сан Хосе Шаркс във втория кръг на драфта за влизане в НХЛ 2023.

Оли Юолеви печели финландския шампионат

Оли Юолеви и Тапара стоят на върха на хокейния свят във Финландия, след като спечелиха трета поредна титла в Лигата. Това беше първият за Юолеви, след като той се присъедини към клуба по средата на сезон 2023-24. Юолеви беше ключова част от шампионата на London Knights Memorial Cup през 2016 г. Той беше толкова ключов, че беше играчът, който започна стремежа, който доведе до победния гол срещу Rouyn-Noranda за продълженията във финала на Memorial Cup, когато извади шайба по крайните дъски и го даде на Ейдън Джеймисън, който захрани Матю Ткачук от лявата страна на леда.

Ткачук го взе оттам. Джуолеви започна кариерата си в НХЛ в организацията на Ванкувър Кенъкс и в крайна сметка беше преместен в Детройт, където за последен път изигра мач от Националната хокейна лига през 2021-22 г. Юолеви прекара миналата година в Американската хокейна лига и започна този сезон в Швеция, преди да се върне в родината си, за да помогне на Тапара да се върне на върха на планината.