Доми отбеляза победен гол при дузпите, Лийфс топ Рейнджърс
Global News | 2024-03-03 | 05:21:20

ТОРОНТО – Макс Доми отбеляза победител при дузпите, когато Торонто Мейпъл Лийфс победи Ню Йорк Рейнджърс с 4-3 в събота вечер.

Джон Таварес, Мич Марнър и Уилям Найландър отбеляза головете в редовното време за Торонто (35-17-8). Иля Самсонов спря 32 удара за 65 минути игра.

Венсънт Трочек вкара два пъти за Ню Йорк (40-17-4), докато Алексис Лафрениер добави гол и две асистенции. Артеми Панарин също направи две асистенции.

Игор Шестеркин направи 31 спасявания.

След като Мика Зибанеджад и Марнър си размениха голове в дузпите, Доми изведе Торонто напред в четвъртия кръг. След това Трочек удари гредата, за да подпечата победата на Лийфс.

Иля Любушкин, който получи голям удар от масивния новобранец на Ню Йорк Мат Ремпе в края на втория период и не се завърна, подходящ за Лийфс след размяната на три отбора в четвъртък, която върна натъртения десен защитник обратно в Торонто от Анахайм. 29-годишният руснак също беше с клуба за 31 мача и плейофен кръг през 2022 г.

Нападателят на Торонто Кале Ярнкрок се завърна в състава, след като счупи кокалчето си на тренировка на 26 януари, докато играчът на синята линия Тимъти Лилегрен също се завърна след отсъствие от два мача с неразкрита контузия.

Таварес изравни 2-2 в 7:17 на третия период, когато ударът на Ярнкрок попадна в защитника на Рейнджърс Джейкъб Труба, преди да рикошетира в Торонто капитан и за 18-ия си гол за сезона.

Високият 6 фута и 7 Ремпе — боец ​​в три запомнящи се битки през шест участия в НХЛ, влизайки в събота — и коравият човек на Лийфс Райън Рийвс хвърлиха ръкавиците в енергичен наклон по-късно през периода.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Самсонов направи голямо спиране на Панарин с по-малко от пет минути до края на регулирането и направи още по-голямо спасяване на Адам Фокс моменти по-късно.

Но Трочек изравни мача със своята секунда за вечерта и 22-ри като цяло с 67 секунди на часовника, когато отскочи, за да наложи продължение, след като Марнър уцели гредата на айсинг. стълба и задната лента за неговия 18-ти.

След много разговори преди мача за Ремпе и Рийвс, двойката бяха в близки отношения по-късно през периода. 37-годишният Рийвс се опита да привлече вниманието на 21-годишния нападател в неутралната зона в края на техните смени, но Ремпе избяга под освиркванията на публиката на Scotiabank Arena.

Самсонов спря Джими Веси на откъсване по-късно през периода и Трочек изтръгна удар от гредата при силово разиграване, преди защитникът на Лийфс Морган Риели да измъкне освободената шайба на безопасно място.

Лийфс — 8-1-0 за последните си девет влизания Събота — изравни в 3:54 на секундата, когато Марнър плъзна своя 24-и под Шестеркин, но Трочек завърши хубава игра с пасове 1:09 по-късно, за да направи 2-1.

Нюландер спечели домакините обратно дори в 8:54, когато той изстреля през трафика, който уцели стика на бившия защитник на Торонто Ерик Густафсон и заблуди Шестеркин за 33-ия му. Това даде на шведа третата му поредица от 10 точки за сезона, за да постави рекорд за франчайз.

Пазачът на мрежата на Рейнджърс отказа звездата на Лийфс Оустън Матюс, който води в НХЛ с 53 гола, с бекхенд отблизо и Самсонов спря Фокс от удар с малко играчи.

Ремпе нанесе този тежък удар на Любушкин в края на периода, за да сложи край на вечерта на повторно придобития синьолайнер.

МАСТЕРСТВОТО НА МАТУС

Главният треньор на Рейнджърс Питър Лавиолет беше попитан в събота сутринта как неговият отбор планира да се справи с Матюс, който отбеляза два гола и в двата мача срещу Ню Йорк през декември.

„Надяваме се, че е имал грип “, пошегува се Лавиолет. „Той им вкарва голове отвсякъде.“

РОБЪРТСЪН ОТПАДА

Торонто понижи крилото Ник Робъртсън в Американската хокейна лига, като Ярнкрок се върна здрав.

ПРЕДАВАНЕ НА КУИН

p>

Старши треньорът на Лийфс Шелдън Кийф постигна своята победа 200 в четвъртък в своя 326-и мач зад резервната скамейка, което го направи най-бързият треньор в историята на франчайза, достигнал крайъгълния камък. Пат Куин държеше предишния клубен рекорд с първите си 200 победи в 383 състезания.

Торонто: домакин на Бостън в понеделник, докато Ню Йорк е домакин на Флорида.

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 2 март 2024 г.