Доминик Соланке продължава да отбелязва отлична голова форма, докато Борнемут преодолява Фулъм
Breaking News | 2023-12-26 | 20:25:03

Доминик Соланке продължава впечатляващата си голова форма с дузпа през второто полувреме, когато Борнемут си осигури победа с 3-0 над Фулъм на Vitality Stadium.

Андони Ираола направи две промени от победата на Черешките над Нотингам Форест и те комбинираха, за да създадат откриването, тъй като доброто изпълнение на Алекс Скот постави откриването на Джъстин Клувиерт точно преди полувремето.

Соланке направи. Жоао Палиня плати за свалянето на Антоан Семеньо в наказателното поле малко след изтичането на часа, преди Луис Синистера да сложи черешката на тортата с трети гол в добавеното време.

Разочарованието на вратаря на Фулъм Бернд Лено надделя. късно, когато изглеждаше да бута момче с топка, по-късно се върна, за да се извини на младежа, който изглежда прие инцидента спокойно.

Това беше първият домакински мач на Борнемут, откакто капитанът на Лутън Том Локиър претърпя сърдечен арест на терена на 16 декември и почит преди мача на екрана почете тези, които бяха дошли при помощника на уелсеца, включително халфа на Черешките Филип Билинг, който беше широко похвален за бдителния си отговор.

Датският национал започна следобеда си на пейката в полза на Клуйверт, като Скот замени контузения Люис Кук. в най-много участия в лигата срещу Котиджърс и 12-ти от кампанията на Висшата лига, блокиран от Тосин Адарабио.

Домакините, с шеф Ираола, наблюдаващ от трибуните, докато изпълняваше наказание за един мач от тъчлинията, запазиха лекото си предимство в началните размени, като Фулъм спечели няколко сет-фаса, но създаде малко шансове.

Добър ход от Семеньо, за да захрани Клуйверт, почти направи откриване, но те бяха осуетени от отлична намеса на Адарабиойо, който също беше на правилното място, за да откаже втора прилична възможност за Борнемут, след като Лено изсипа центриране.

Изчистването с глава на Адарабиойо избегна всякакво неудобство, но домакините бяха напред след полувремето -време благодарение на брилянтен пробив в наказателното поле от 18 ярда от 20-годишния Скот от близо до централния кръг и пас към Клуйверт, който завърши под Лено в далечния ъгъл.

Фулъм, който имаше се радваше на почти еднакво притежание на топката през първото полувреме, върна се с повече цел, за да започне второто, когато Антони Робинсън бързо извика Нето в действие от тесен ъгъл.

Тъкмо беше минал часът, когато Жоао Палиня прати Семеньо да се катурне в наказателното поле и отговорът на рефера Тим Робинсън беше незабавен, Соланке изпрати Лено по грешния начин, за да удвои предимството на своята страна.

Родриго Муниц имаше шанс да върне един удар от близко разстояние воле, докато Лено се оказа в късна беда и беше подложен на хор от подигравки, когато изглеждаше, че бутна момчето с топката. трети.

Брукс имаше още два собствени шанса, но Sinisterra беше този, който надви Лено, за да подпечата убедителен домакински триумф.