Донегал си осигури титлата в Дивизия 2 с минимална победа над Арма
Breaking News | 2024-03-31 | 19:32:34

Донегал 0-15 Арма 0-14

Арма и Донегал прекараха първите 64 минути, представяйки убедителен аргумент за отмяна на неделните финали на лигата .

Също толкова убедителен беше контрааргументът, който те измъкнаха от нищото в последните 10 минути.

С изключение на този 10-минутен участък на финала, този решаващ момент от Дивизия 2 беше лишен качество или интерес. Беше лишен от всичко, което да ви доближи от разстояние до ръба на седалката ви.

Можем също така да започнем и да се фокусираме върху последната обиколка, като се има предвид, че едва ли си струва да разказваме какво е било преди.

От полувремето до 63-ата минута този решаващ мач от Дивизия 2 отбеляза само шест гола. От 64-ата минута до четвъртата минута на добавеното време имаше девет бели знамена.

64-ата минута на свобода на Рори Груган беше първият гол на Арма от 24 минути. Това сложи край на тяхната привидно безкрайна поредица от пропуснати положения.

Дараг Макмулън беше три пъти извън целта, Стефан Кембъл отбеляза откриване на гол, Питър Макгрейн видя удара си спасен, заместник Риан О'Нийл бе извън целта от поставената топка, а Андрю Мурнин и Груган уцелиха гредата. И така се стигна до една трета четвърт.

Ударът на Груган, който сложи край на безрезултатното им заклинание, беше първият от петминутна пет поредна игра. Ойсин О'Нийл беше в края на тази поредица, за да тласне Orchard в едва завладяваща преднина от 0-13 до 0-12. първи гол за 21 минути. Впоследствие Oisín Gallen ги върна напред.

Неговият съименник Conaty донесе нивото на Armagh, тъй като игра, която спеше ходенето толкова дълго, продължи да се издига през скоростите.

73-то на Арън Дохърти минутен победител спусна завесата на възхитително хаотични и добре дошли заключителни 10 минути.