Дреймънд Грийн изгонен за хронометриране на Юсуф Нуркич за третото изгонване този сезон
New York Post | 2023-12-13 | 07:44:32

Дреймънд Грийн отново го прави.

Звездата на Уориърс беше изгонен от мача на отбора срещу Слънцата във вторник вечерта във Финикс, след като беше призован за нарушение Flagrant 2, когато изглежда замахна и удари Юсуф Нуркич в главата.

Той изглежда работеше, за да се отвори и да спечели позиция срещу Нуркич, който го защитаваше, по време на странична игра с 8:23 до края на третата четвърт.

Грийн, на 33 години, изглеждаше така, сякаш може да е загубил опора малко, преди да се завърти и да разтърси главата на едрия човек на Слънцата с хлабаво стиснатия си юмрук.

Нуркич веднага падна на корта, държейки лицето си.

Това е третото изгонване на Грийн през този сезон, като последното дойде на 14 ноември, когато той постави звездата на Тимбъруулвс Руди Голбърт в удар, докато отборите се караха на корта.

Трите изгонвания свързват рекорда в кариерата на Грийн за сезон.

Бившият Мач на звездите беше спрян за пет мача за инцидента и сега ще трябва да изчака преглед на лигата за играта във вторник вечер, за да види дали ще бъде отстранен още от мачовете.

Той също беше изхвърлен, след като получи два технически фаула – втори след преглед на видео – по време на загубата на Уориърс от Кавалиърс на 12 ноември.

Това се случи няколко минути, след като той и звездата на Клевланд Донован Мичъл го бутнаха и двамата трябваше да бъдат разделени.

Прегледът показа, че Грийн се е свързал с Мичъл, след като му е отнел топката в играта, която предизвика скандала.

Грийн вече е изгонен 19 пъти по време на своите 11 сезона в НБА.