Дуайт Макнийл изстреля Евертън до вдигаща духа победа в Нотингам Форест
Breaking News | 2023-12-02 | 22:25:04

Голът на Дуайт Макнийл през второто полувреме осигури победа на Евертън с 1-0 в Нотингам Форест и ги издигна от подножието на таблицата на Висшата лига.

Евертън беше паднал до дъното преди късния старт на Сити Граунд след победата на Бърнли срещу съперника на изпадащите Шефийлд Юнайтед.

Но Макнийл вкара единствения гол, за да спечели на Евертън победа, повишаваща морала един ден след като клубът подаде жалба срещу отнемането на 10 точки за нарушаване на финансовите правила на Висшата лига.

Евертън, който не е губил на City Ground от 1995 г. насам, постигна трета победа в пет мача от лигата, за да се изкачи до две точки на безопасност, докато Forest се подхлъзна до трета поредна загуба и поредни загуби у дома.

Своенравно завършване и героичност защитата осигури нулево първо полувреме, тъй като и двете страни отхвърлиха положения за гол.

Евертън трябваше да преодолее безизходицата в 23-ата минута, когато Бето пламна на празна врата, когато изглеждаше шанс да регистрира първата си Висша лига гол.

Вратарят на Форест Одисеас Влаходимос изпусна центриране, след като се забърка със съотборника си Уили Боли, но Бето се върна в стартовия състав за първи път от септември на мястото на контузения Доминик Калвърт-Люин, стреля извън целта.

Форест започнаха по-добре, но попаднаха под обсада за продължително заклинание през първия период и също бяха длъжници на Мурильо. Бразилският защитник изчисти ъглов удар на Макнийл от голлинията и се нуждаеше от лечение, след като падна неудобно в мрежата.