Дубълът на Винисиус-младши спечели равенството на Реал Мадрид срещу Байерн Мюнхен
Breaking News | 2024-04-30 | 23:56:34

Винисиус-младши от Реал Мадрид отбеляза два гола, включително късна дузпа, за да измъкне равенство 2-2 срещу Байерн Мюнхен в забавен полуфинал на Шампионска лига, първи мач във вторник, оставяйки равенството широко отворено.

Бразилецът, който изведе Реал напред след 24 минути, вече отбеляза гол на полуфиналите за трети пореден сезон.

Байерн отбеляза два удара за четири минути в началото на второто полувреме чрез попадение на Лирой Сане и дузпа на Хари Кейн, за да обърне мача преди точния удар на Винисиус.

„Винаги искаме да спечелим, но знаем, че това конкуренцията е такава, не можете да раздавате топки, защото отборите отбелязват шансовете, които имат," каза Винисиус-младши.

"Трябва да запазим главите си спокойни, да почиваме до следващата седмица и знаем, че и феновете ще оставят всичко на Сантяго Бернабеу, за да се класират."

"Сега е време за една вълшебна вечер у дома, за да спечелим и да си осигурим място на финала," добави той.

>

Изправяйки се един срещу друг за рекорден осми път на този етап от състезанието, Байерн беше този, който започна силно, натрупайки половин дузина опити за гол до 15-ата минута, като Сане и Кейн бяха близо.

Хари Кейн от Байерн Мюнхен и френският защитник №18 на Реал Мадрид Орелиен Чуамени се бори за топката по време на първия полуфинален футболен мач от Шампионската лига на УЕФА между ФК Байерн Мюнхен и ФК Реал Мадрид на 30 април 2024 г. в Мюнхен, Южна Германия. (Снимка: KERSTIN JOENSSON / AFP) (Снимка: KERSTIN JOENSSON/AFP чрез Getty Images) Хари Кейн от Байерн Мюнхен и френският защитник на Реал Мадрид Орелиен Чуамени. Снимка  чрез Getty Images

Реал обаче се нуждаеше само от един шанс да отбележи, зашеметяващ домакинската публика срещу хода на играта, когато Кроос отвори защитата на Байерн с централна топка и Винисиус младши я преследва, за да победи вратаря Мануел Нойер.

Кроос за малко да добави още един в 51-ата, но неговият крив удар Вместо това Байерн вкара гол две минути по-късно със самостоятелен удар на Сане, който се изплъзна на вратаря Андрий Лунин за заслужено изравняване. Мусиала беше повален в зоната от Лукас Васкес, а Кейн изпрати Лунин по грешната посока от мястото, за да изведе домакините напред.

Реал, преследващ 15-та Европейска купа, изравни в 83-ата с дузпа на Винисиус , след като Родриго беше повален от тромаво предизвикателство от Ким Мин-Дже, за да организира апетитен реванш в Мадрид следващата седмица.

Победителите ще се изправят срещу Борусия Дортмунд или Пари Сен Жермен, които се срещат във втория полуфинал в сряда. – Ройтерс