ДУШАТА НА СПОРТА: Расмус Хойлунд слага скоби и озарява най-скандалното гостуване във Висшата лига, когато Ман Юнайтед победи Лутън пред знаменития фен на суперзвездата Хари Стайлс - с АНДИ ХУПЕР, който заснема действието
Daily Mail | 2024-02-19 | 15:32:36

Добре дошли отново в Soul of Sport. За последния епизод от поредицата АНДИ ХУПЪР пътува до Кенилуърт Роуд, за да гледа как Ман Юнайтед побеждава Лутън с 2-1.

С Астън Вила и Тотнъм напред в битката за футбол в Шампионската лига, натискът беше върху страната на Ерик тен Хаг да осигури и трите точки.

И те се насладиха на искрящо начало на мача, с Расмус Хойлунд отбеляза два гола през първите 10 минути, за да постави Юнайтед твърдо в контрола.

След това обаче Лутън отвърна на удара чрез Карлтън Морис, който достигна центриране пред Андре Онана и се прибра.

И двете страни пропиляха златни шансове след полувремето, като Юнайтед пропусна няколко възможности един на един, а Рос Баркли кима срещу напречната греда за домакините с контузия време, оставяйки Червените дяволи победители с тесни точки.

Резултатът ги изстреля само пет точки зад четвъртото място и три точки зад Спърс.

Нашият оператор улови най-доброто от екшъна отстрани на терена...

Слънчевата светлина пропълзя по седалките на емблематичния Kenilworth Road на Лутън с топ четири преследвайки Манчестър Юнайтед в града

Домашни привърженици, натъпкани по трибуните, за да гледат как страната им се бие храбро с един от най-големите отбори във Висшата лига

Смес от възрасти се събраха и празнуваха ликуващо, след като Карлтън Морис намали наполовина дефицита, за да даде на Лутън искрица надежда

Когато слънцето започна да залязва , Расмус Хойлунд се докосна до удара от воле на Алехандро Гарначо, за да отклони целта с гърди

Във форма Хойлунд отбеляза в шестия си пореден мач във висшата лига, след като заобиколи Томас Камински в първата минута

Градините на няколко терасовидни къщи, разположени около стадиона, се виждат от задната част на трибуните на Kenilworth Road

Привърженици на Юнайтед влязоха през входа на Оук Роуд, може би най-емблематичният гост в английския футбол

Двама привърженици на Юнайтед погледнаха билетите си, докато се изкачваха по първия стълб на стълби, водещи от турникетите към трибуните

Хари Стайлс, самопризнал се привърженик на Ман Юнайтед, беше видян да седи до легендата на Лутън Мик Харфорд (д) по време на мача

Гарначо пада на тревата в недоверие, след като изведе топката около Камински през второто полувреме, но не успя да се търкаля в мрежата

Една привърженица на Лутън се стопли със светещ оранжев шал около врата си и седна на мястото си по-рано, за да прочете програмата

Алфи Даути се активизира, за да изпълни обещаващ свободен удар на Лутън от границата на наказателното поле, но насочи усилията си към стената на Юнайтед

Привържениците на двата клуба си проправиха път по дългите пътища около стадиона, с терасовидни къщи, разположени от двете страни

Два треньора спряха на един от пътищата, докато майка и син, придружени от куче, отделиха време да разгледат сцената

Млади фенове бяха видян да играе футбол пред терасовидните къщи, които изравняват Kenilworth Road

Един млад привърженик, облечен в домашна фланелка на Юнайтед, риза и чорапи, дава надежда за автограф или два близо до входа на играчите

Стюард на тунел Лутън седи в сепаре вътре в запитвания за обработка на стадиона, заобиколен от части от клубни сувенири

Поддръжници слязоха до стадиона няколко часа преди началото на мача, когато над тях премина самолет от близкото летище

Посетителите на мача се притискаха по тесни алеи и бяха потупвани от стюардите, преди да се насочат към съответните трибуни