Дузпа за Манчестър Сити, докато Реал Мадрид слага край на мечтата си за Шампионска лига
Breaking News | 2024-04-17 | 00:57:19

Мечтите на Манчестър Сити за запазване на Шампионската лига бяха разбити след драматична загуба след изпълнение на дузпи от Реал Мадрид.

Бернардо Силва и Матео Ковачич и двамата пропуснаха от място, докато Сити беше победен с 4-3 след изпълнение на дузпи, след като пулсиращото им четвъртфинално равенство завърши с общ резултат 4-4.

Родриго даде преднина на Реал в началото на реванша на Етихад Стейдиъм, но Сити иначе доминираше и след като създаде множество положения, накрая направи 1-1 през нощта чрез Кевин Де Бройне в 76-ата минута.

De Bruyne отхвърли добър шанс да спечели равенството в редовното време, а Erling Haaland по-рано уцели гредата, но в крайна сметка надделяха рекордните 14-кратни победители в надпреварата.

Беше грубо Сити, които веднага бяха поставили своята позиция, за да доминират във владението.

Въпреки контрола си обаче, домакините изглеждаха уязвими при контраатака и бяха уловени след 12 минути.

Джуд Белингам брилянтно овладя една висока топка с външната страна на крака си и намери Федерико Валверде, който на свой ред подаде на Винисиус Жуниор в наказателното поле.

Винисиус дръпна назад за Родргио и въпреки че Едерсон се справи добре, за да победи мощния му удар от първи път, той не можа да направи нищо, за да откаже своя колега бразилец при отскоката.

Сити ускори темпото в отговор и създаде множество шансове.

Халанд отправи удар с глава към гредата и Силва пропусна отбитата топка, преди Де Бройне да принуди Андрий Лунин да спаси от 25 ярда.

Джак Грийлиш два пъти се доближи с два удара отклони и Де Бройне направи два опита за гол директно от корнери, като Лунин прехвърли и двата.

Рюдигер изпраща Реал Мадрид в полуфинали!