Еди Хоу се застъпва за играчи, след като Нюкасъл отпадна от Европа
Breaking News | 2023-12-14 | 10:01:19

Босът на Нюкасъл Еди Хоу защити своите играчи, след като място в Лига Европа им се изплъзна от ръцете, докато се опитваха да си осигурят място в Шампионската лига.

Свраките бяха изхвърлени от Европа всички заедно в резултат на домакинското им поражение с 2-1 от Милан през нощта, когато те бяха с единия крак на финалната осминафиналия на първокласното състезание, след което изглеждаше обречено на по-малкото, само за да завърши с празни ръце.

Ако мачът беше завършил 1-1, хората на Хоу щяха да заемат мястото в групата на Лига Европа с Пари Сен Жермен, който си осигури второ място зад победителя в групата Борусия Дортмунд след равенство 1-1 в Германия , но късният удар на резервата Самуел Чуквуезе гарантира, че отборът от Серия А го спечели вместо това.

Попитан дали може да играят за равенство като времето изтече, Хау каза: „Искахме със сигурност да се класираме за Шампионската лига. Това до голяма степен беше нашето намерение преди мача и по време на мача.

„Не съм сигурен в този момент, че можете да отнемете тази воля от играчите. Ако погледнете головете, които допуснахме, те идват от грешки, които могат да се случат във всеки един момент, независимо дали действате проактивно или реактивно.

„Разбира се, че поемам отговорност за това, но аз по-скоро имам намерение да отида и да атакувам и да се опитам да спечеля, отколкото обратното.“

Пилдрайвърът на Джоелинтън в 33-ата минута постави Нюкасъл на водещо място и позицията им се подобри още повече, когато Дортмунд отстъпи напред, но ПСЖ изравни минути по-късно и решаващо, както и италианците чрез Кристиан Пулишич.

Вратарят Майк Мейнян успя за да насочи стрелба на Бруно Гимараеш към гредата, докато тимът от Висшата лига търсеше победата, която щеше да ги задържи в надпреварата, но късната намеса на Чуквуезе на фона на хаотичен завършек се оказа решаваща.

Каза Хау : „Отчаяно сме разочаровани. Трудно е да се вземе в момента. Момчетата играха много добре през това първо полувреме и си помислих, че сме с добра стойност.

„Надявах се голът да дойде по-рано, отколкото стана. През второто полувреме искахме да се опитаме да консолидираме това и да търсим втори гол.

„Наистина бях разочарован от първия гол, който допуснахме, защото смятам, че това е ключовият момент. Не се справихме достатъчно добре с сет игра във втората фаза – наистина беше нетипичен гол за нас да допуснем и тогава играта стана много преходна.

„Беше от край до край и от двата отбора, и двата отбора искаха да спечелят, а ние допуснахме при един от тези преходи.“

За противоположния номер Стефано Пиоли, който оглави в мача на Сейнт Джеймс Парк под напрежение и с бившия нападател Златан Ибрахимович, който беше привлечен като старши съветник, имаше смесени чувства.

Пиоли каза: „Определено искахме да продължим нашия път в Шампионска лига и това е много трудно. Беше сладко-горчива вечер.

„Каквото можехме да направим тази вечер, го направихме. Разбира се, ние сме разочаровани от Шампионската лига и съжаляваме. Ясно е, че сме разочаровани, но също така сме убедени, че сме отбор, който може да се справи добре.“