Едмънтън Ойлърс елиминира Кингс с 4-3 победа
Global News | 2024-05-02 | 07:28:18

Едмънтън Ойлърс се класира за втория кръг на плейофите за Купа Стенли, като победи Лос Анджелис Кингс с 4-3 в сряда вечер на Роджърс Плейс. Ойлърс печелят серията в пет мача, елиминирайки Кингс в първия кръг за трети пореден сезон.

Потокът на играта през първия период беше подобен на четвъртия мач в неделя. Кралете надиграха Ойлърс с 10-5, въпреки че Ойлърс вкараха първи. Бекхендът на Ивендър Кейн беше изигран погрешно от Дейвид Ритич и се вкара в мрежата при 9:43 на часовника.

Кралете изравниха 28 секунди преди края на рамката. Стюърт Скинър отиде зад мрежата, за да направи удар, но шайбата смешно отскочи от стъклото и отиде пред Алекс Лафериер. Той успя да спечели, преди Скинър да се върне на позиция. Това беше първият гол, допуснат от Скинър за 114 минути.

Кралете поведоха с 3:08 във втория, когато Блейк Лизот намери място по дясното крило и стреля покрай блокиращия блок на Скинър.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

След това силовата игра на Ойлърс пое. Leon Draisaitl взриви еднократен, който Rittich посегна назад и хвана в примка. След преглед на видео беше решено, че шайбата е преминала линията, докато е била в ръкавицата на Ритич. Само четири секунди след изтичане на наказанието на Кингс, Драйзайтл вкара центриращ пас от Конър Макдейвид.

В последната минута на втория мач, само три секунди след изтичането на дузпата на Кингс, Зак Хайман изчисти разхлабена шайба в гънката, за да направи 4-2.

С Ритих изтеглен за допълнителен нападател, Ейдриън Кемпе отклони с нож Скинър, за да привлече краля в рамките на гол при 2:18 преди края. Кралете обаче не успяха да изравнят гола.