Едмънтън Ойлърс грабна победа с 5-4 дузпи над Голдън Найтс
Global News | 2023-11-29 | 11:17:03

Едмънтън Ойлърс оцеляха в рали за трети период от Вегас Голдън Найтс за победа с 5-4 дузпи във вторник вечер на Роджърс Плейс. Ойлърс спечелиха три поредни победи.

„Ще вземем победи по всякакъв начин, по който можем да ги постигнем в този момент", каза капитанът на Ойлърс Конър Макдевид след мача.

Макдейвид имаше гол и две асистенции. Той има 12 точки в последните три мача.

Ойлърс вкараха единствения гол за първия период, когато удар на Сам Гагнер от десния фланг се промъкна между лявата ръка на Лоугън Томпсън и вратата.

„Той бележи много на тренировки, защото стреля, за да бележи“, каза главният треньор на Ойлърс Крис Кноблаух за Гагнер. „Беше лош ъгъл, но той знаеше какво прави.“

Марк Стоун изравни резултата 1:11 във втория, когато отклони точков удар покрай Стюарт Скинър. Матиас Янмарк върна Ойлърс напред, когато отскокът от точковия удар на Матиас Екхолм излезе от тялото му. Майкъл Амадио обаче се озова съвсем сам напред, за да изравни 43 секунди по-късно.

Когато отборите играха четири срещу четири, Макдейвид грабна свободна шайба в неутралната зона и влезе сам срещу Логан Томпсън . Той влезе в бекхенд, за да отчете своя осми за сезона.

„Мисля, че има много по-малко разочарование от него, отколкото беше преди две седмици“, каза Кноблаух.

Късно във втората част, Ивендър Кейн удари в пауърплей ребаунд към направи 4-2 Едмънтън.

Бен Хътън изтегли Вегас в рамките на един с 6:30, за да влезе в третия. Оставаха 2:08 минути, Кийгън Колесар изби шайба от въздуха, за да направи 4-4.

„Момчетата бяха положителни на пейката. Беше „не се тревожете за това, все още ще вземем двете точки, нека продължим да играем хокей“, каза Кноблаух. „Не мисля, че бих чул това по-рано, когато за първи път дойдох тук.“

„Мислех, че изиграхме наистина добър мач за около 53 минути там, просто не можем да допуснем води като които се изплъзват и дават на отбор в нашата дивизия, който се опитваме да хванем точка,” каза Кейн след победата.

В последните секунди на продълженията, Евън Бушар изби пас на МакДейвид точно встрани при двубой двама на един.

МакДейвид и Райън Нуджънт-Хопкинс отбелязаха единствените голове в дузпите.

Зак Хайман беше късна драскотина поради заболяване. В резултат на това Gagner беше добавен към състава.

Ойлърс, 8-12-1, ще играят в Уинипег в четвъртък (630 CHED, Face-off Show от 16:30 ч., мач от 18:00 ч. ).