Едмънтън Ойлърс губи мач 2 след продължения от Кингс
Global News | 2024-04-25 | 07:35:19

Анзе Копитар вкара победния гол за продълженията, когато Лос Анджелис Кингс победиха Едмънтън Ойлърс с 5-4 в сряда вечер на Роджърс Плейс. Най-добрата от седемте серии е равенство 1-1.

Кралете грабнаха преднината 3:19 минути в надпреварата, когато Адриан Кемпе реализира пас от Копитар. Кемпе вкара страхотен гол от удара по-късно в първия. Пасът на Копитар беше отразен, но Кемп все пак успя да избие шайбата от въздуха и да прехвърли Стюарт Скинър.

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня от Канада и целия свят.

Брет Кулак влезе в дълъг удар, за да даде живот на Ойлърс при 2:27 преди края на първия, но Дрю Даути вкара шайбата под Скинър при откъсване само 29 секунди по-късно.

Ойлърс изравниха с два гола на по-малко от три минути във втория. Дилън Холоуей депозира играч от средна дистанция за първия си гол в плейофите в кариерата си, след което Зак Хаймън вкара пауърплей пас от Леон Драйситл.

Кевин Фиала възстанови преднината на Кингс 1:46 в третия с нисък удар изстрел от десния флангов борд. Отново Ойлърс отговориха със снайперски удар на Холоуей за втория си удар за вечерта 1:37 по-късно.

Когато останаха 6:51, Конър МакДейвид беше призован за задържане на Пиер-Люк Дюбоа. Кралете не успяха да съберат добър шанс в силовата игра.

Копитар победи Скинър над ръкавицата при частично откъсване, за да завърши 2:07 след продълженията.