Едмънтън Ойлърс губи от Авс
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-04-19 | 06:30:19

Редовният сезон на Едмънтън Ойлърс завърши със загуба с 5-1 от Колорадо Аваланш в четвъртък вечер в Денвър.

Ойлърс задържаха Конър МакДейвид, Леон Draisaitl, Zach Hyman, Ryan Nugent-Hopkins, Evan Bouchard и Mattias Ekholm извън състава. Ивендър Кейн пропусна третия си пореден мач с лека контузия.

На Avs им отне само 1:19, за да грабнат преднината с гол на Валери Ничушкин. Мико Рантанен направи своя 42-ри снайпер за сезона, Ничушкин вкара в силовата игра, а Андрю Коляно отрази удар покрай Стюарт Скинър, за да направи 4-0 преди мачът да изтече осем минути. Дилън Холоуей постави Ойлърс на борда със съвет за силна игра за своя шести за сезона.

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня от Канада и целия свят.

Скинър спря девет от 13 удара през първия период и беше заменен от Калвин Пикард, за да започне втория. Зак Парис направи 5-1 Avs с 8:00 до края на втория.