Едмънтън Ойлърс изпревари Рейнджърс за втора поредна победа за завръщане
Global News | 2023-12-23 | 05:42:19

За втора поредна вечер Едмънтън Ойлърс използваха голям трети период, за да регистрират победа отзад на пътя.

В петък , това доведе до победа с 4-3 над Ню Йорк Рейнджърс. Това се случи след победа с 6-3 над Ню Джърси в четвъртък.

Рейнджърс вкараха единствения гол от първия период, когато Мика Зибанеджад направи ловък пас с едно докосване зад мрежата към Блейк Уилър, който стреля удар покрай Стюарт Скинър.

Отборите си размениха няколко добри положения за гол във втория, но нито един от тях не можа да отбележи. Скинър се натъкна, за да откаже Chris Krieder в къса игра двама на един. Ойлърс надделяха над Джонатан Куик при двата си шанса за мощна игра, но ветеранът пазач на мрежата се появяваше много пъти. Той ограби Зак Хаймън здраво и отказа Леон Драйзайтл на патентованата му еднократна машина.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Ойлърс най-накрая решиха Куик с два гола в разлика от 1:10 в началото на третата част. Хайман взе пас от Матиас Екхолм и отиде в бекхенд за 19-ия си. След това Ивендър Кейн проследи собствения си отскок и плъзна шайбата под Куик.

Не спря дотук. Уорън Фьогеле откъсна удар покрай блокировач на Куик за своя пети удар. След това Фьогеле запази една шайба жива и постави Райън Маклауд за петата си. Общо казано, това бяха четири гола в 6:45 за Едмънтън.

Зибанеджад вкара гол в пауърплей, за да дръпне Рейнджърс в рамките на два при 4:18 преди края. Will Cuylle победи Skinner с една десета от секундата на часовника.

Skinner завърши с 31 спасявания. Фоегеле и Маклауд записаха гол и асистенция.

През миналия сезон на 26 ноември Ойлърс вкараха четири гола през третия период, за да победят Рейнджърс с 4-3 в Медисън Скуеър Гардън.

Ойлърс, 15-15-1, се завръщат в четвъртък, 28 декември, когато гостуват на Сан Хосе Шаркс (630 CHED, двубой от 19:00 ч., мач от 20:30 ч.)